Programy przydatne w pracy PR-owca – Portal PR - 24PR
Programy przydatne w pracy PR-owca

26.10.2014 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Dzięki kilku prostym programom można zaoszczędzić nawet godziny pracy? Twój komputer z pewnością zmieści więcej, niż Word i Powerpoint. Zobacz, co jeszcze może Ci się przydać/

  1. Capture-A-ScreenshotPobieranie: http://www.programosy.pl/program,capture-a-screenshot.html Niewielka aplikacja, która służy do robienia screenów ekranowych. Posiada znacznie więcej funkcji niż zwykły klawisz PrtScrn – może od razu zapisywać zrzuty ekranowe w wybranych katalogu, a także zapisywać tylko wybrany fragment ekranu.
  2. Notepad ++Pobieranie: http://notepad-plus-plus.org/download Dzięki możliwości pracy na wielu kartach, automatycznym otwieraniu ostatnich plików przy starcie i zaznaczaniu kolorem składni HTML i innych języków jest programem, który mam otwarty praktycznie cały czas. Świetnie sprawdza się do krótkich notatek czy w roli „przechowalni” tekstu.
  3. Google TalkPobieranie: http://www.google.pl/talk/intl/pl/ Idealny jako komunikator biurowy. W przeciwieństwie do Gadu-Gadu jest lekki, nie pożera olbrzymich zasobów i nie wyświetla irytujących reklam.
  4. IrfanviewPobieranie: http://www.irfanview.pl/irfanview/pobierz Szybka i wygodna przeglądarka plików graficznych. Wybieram ją ze względu na przetwarzanie wsadowe – czyli w przypadku, gdy do zmniejszenia jest 450 plików, wystarczy je wskazać, zaznaczyć odpowiednie opcje i… iść po kawę 🙂
  5. MozBackupPobieranie: http://mozbackup.jasnapaka.com/download.php Mówi się, że użytkownicy komputerów dzielą się na dwie grupy: tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili. Osobiście należę do tych pierwszych. Dzięki kilku kliknięciom mam kopię całej poczty w jednym pliku. Warto robić co jakiś czas – w końcu wszyscy wiemy, co oznacza złośliwość rzeczy martwych.
  6. KeePassPobieranie: http://keepass.info/download.html Dziesiątki loginów i haseł do CMS, poczty, serwerów FTP i kodów PIN to codzienność PR-owca. Oczywiście niemal każde hasło jest inne (ułatwianie sobie życia pod tym względem nie jest wskazane), a prędzej czy później przychodzi moment, w którym pojawia się potrzeba zgromadzenia haseł w jednym miejscu. Choć taką funkcjonalność umożliwia większość przeglądarek internetowych, to zdecydowanie lepszym wyjściem jest stosowanie KeePassa – pozwala na wyszukiwanie rekordów i grupowanie ich, a dostęp do powstałej w ten sposób bazy haseł zabezpieczony jest, nomen omen, hasłem.
  7. AdWords Ad Creator Co prawda nie jest to typowy program do instalacji, ale to narzędzie z pewnością ułatwia pracę z reklamami AdWords. Jedną z większych wad wbudowanego automatycznie w AdWords edytora jest kasowanie każdego znaku ponad limit w danym wierszu. Edytor distępny na wildtext.com jest wolny od tego mankamentu, przez co możemy dowolnie eksperymentować, a przy przekroczeniu limitu znaków w wierszu otrzymamy o tym informację (wraz z liczbą nadmiarowych znaków). Gotowa treść jest wysyłana na maila, co przydaje się, gdy klient chce zobaczyć, jak wygląda reklama. Wada – w wysyłanych emailach niepoprawnie wyświetlają się polskie znaki diakrytyczne.
  8. TrueCryptPobieranie: http://www.truecrypt.org/downloadsJarosław Rewers, Podstawą pracy PR-owca są informacje, a w szczególności dane, które z mozołem zbiera na służbowym komputerze. Do ich ochrony z pomocą przychodzi Truecrypt. To bardzo rozbudowany program służący do przechowywania poufnych danych, choć aby posługiwać się nim na najprostszym poziomie wystarczy zaledwie kilka chwil. Program tworzy „kontener” – plik o wskazanej przez nas wielkości. Plik ten następnie należy wskazać w programie i wprowadzić poprawne hasło, by uzyskać dostęp do stworzonego przez program „dysku” o wielkości takiej, jak kontener, gdzie przechowuje się wrażliwe dane. Dzięki temu nawet w przypadku kradzieży laptopa mamy pewność, że cenne informacje nie wpadną w niepowołane ręce.

Autor: Jarosław Rewers
nonoproblemo

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.