ActiveMobi rozpoczyna działalność jako samodzielna spółka – Portal PR - 24PR
ActiveMobi rozpoczyna działalność jako samodzielna spółka

08.11.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

ActiveMobi, kreator mobilnych stron internetowych stał się niezależną spółką. Wcześniej kreator był częścią e-point SA – internetowego software house. e-point postanowił powołać do życia nową spółkę przy czym wciąż pozostaje jej większościowym udziałowcem i będzie nadal wspierał ActiveMobi od strony biznesowej i inwestycyjnej. Członkami zarządu spółki zostali Łukasz Kubicki jako prezes oraz Grzegorz Miśta jako dyrektor marketingu.

Nowy etap swojej działalności ActiveMobi zaczyna z kilkunastoosobowym zespołem sprzedażowym i obsługi klienta. Ważną częścią działalności staje się edukacja konsumentów oraz partnerów głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw o korzyściach obecności w kanale mobile. Jednym z najważniejszych obszarów działalności firmy staje się także innowacyjna platforma dla partnerów. Korzystać z niej mogą zarówno firmy z branży marketingu internetowego (digital) jak i inne firmy docierające ze swoją ofertą do małych i średnich przedsiębiorstw. Platforma od ActiveMobi pozwala takim firmom szybko oraz niskim kosztem przygotowywać strony mobilne pod własną marką dla swoich klientów. Partnerzy ActiveMobi mogą zatem poszerzyć zakres oferowanych usług o kanał mobilny, nie obciążając przy tym swoich zasobów programistycznych.

ActiveMobi sp. z o.o. to polski kreator mobilnych stron internetowych dostosowanych do wyświetlania na smartfonach lub tabletach. ActiveMobi działała od kilku lat z sukcesami na rynkach w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Turcji i krajach Ameryki Południowej. Od 2014 roku bazując na doświadczeniu i osiągnięciach zdobytych za granicą firma rozpoczęła działalność na rodzimym, polskim rynku. Kreator umożliwia tworzenie profesjonalnych i funkcjonalnych stron mobilnych bez znajomości programowania..

Łukasz Kubicki wcześniej był system i mobile architectem w e-point SA. Jest absolwentem telekomunikacji, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej, a także studiów podyplomowych z zakresy Zarządzania Projektami Informatycznymi, Uniwersytetu Warszawskiego.

Grzegorz Miśta  doświadczenie w digital marketingu zdobywał przy projektach dla polskich jak i zagranicznych firm. Przed ActiveMobi pracował m. in. jako menadżer projektów w Hypermedia (obecnie Dentsu) oraz architekt infromacji w e-point SA . Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.