Ile leci e-mail z Warszawy do Tokio? – Portal PR - 24PR
Ile leci e-mail z Warszawy do Tokio?

07.11.2014 Kategoria: Internet. Autor: admin

Na pokonanie ponad 8500 km, które dzielą obie stolice, informacja potrzebuje zaledwie 120-140 milisekund[1]. To niewiele więcej niż mgnienie oka. Dla wielu branż i profesji tak szybki transfer danych ma krytyczne znaczenie, wpływa bowiem na konkurencyjność, zyski i sukcesy w biznesie.

ATM S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN oraz dostawca usług centrów danych w Polsce (świadczonych pod markami ATMAN i Thinx Poland), wskazuje na kilka krytycznych czynników, które decydują o prędkości i czasie transferu danych.

Im cięższe są dane i im dłuższy odcinek muszą pokonać, tym więcej czasu potrzebują na dotarcie do wybranego adresata. Informacja dociera z Warszawy do innego miasta w Polsce w ciągu nawet 2,5‑5 milisekund. Do pozostałych państw w Europie już w 5-10 milisekund. Z kolei przesył danych do aglomeracji położonych na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych trwa 70-90 milisekund – powiedział Dariusz Wichniewicz, Dyrektor Działu Rozwoju Usług Telekomunikacyjnych w ATM S.A.

– Mierzonymi w milisekundach różnicami nie musi oczywiście przejmować się każdy użytkownik Internetu. Jednak szybko przybywa branż i profesji, dla których szybkość transferu danych jest wręcz bezcenna, niejednokrotnie bowiem decyduje o sukcesach albo porażkach na rynku – dodał Dariusz Wichniewicz.

Modelowym przykładem są rynki kapitałowe. Moment potwierdzenia sprzedaży lub kupna papierów wartościowych może decydować, albo o wielkich zyskach, albo o równie dużych stratach. Nie mniejszą wagę do prędkości i czasu transferu danych przykładają fani gier komputerowych on-line, transmisji wideo z wydarzeń sportowych lub biznesowych, a także użytkownicy rozwiązań chmurowych i mobilnych. Wszyscy oni oczekują jednak nie tylko szybkiego, ale też stabilnego transferu, i to niezależnie od wielkości przesyłanych informacji.

Taką możliwość daje ATM S.A., zapewniając szybki i stabilny dostęp do Internetu i przesył danych we własnej, rozległej sieci światłowodowej ATMAN. Spółka zapisała się w historii polskiej telekomunikacji, będąc pierwszą firmą w naszym kraju podłączoną do Internetu – na początku lat 90. ubiegłego stulecia. Ponadto, jako pierwsza firma zaoferowała wówczas komercyjnie dostęp do Internetu. Obecnie, oprócz usług IP, ATM oferuje także kolokację, hosting i tworzy prywatne chmury obliczeniowe we własnych centrach danych.

ATM S.A.

[1] Jedna milisekunda to jedna tysięczna sekundy.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.