MURATOR SA zmienił nazwę na ZPR Media SA – Portal PR - 24PR
MURATOR SA zmienił nazwę na ZPR Media SA

11.11.2014 Kategoria: Logotypy, Wizualizacja. Autor: admin

MURATOR SA, wydawca tytułów prasowych, serwisów internetowych i producent kontentu telewizyjnego, zmienił nazwę na ZPR Media SA. Jednocześnie wszystkie marki medialne, należące do holdingu ZPR, skupione zostają pod wspólną nazwą marketingową – Grupa ZPR Media. Spółka ZPR Media SA i Grupa ZPR Media wprowadzają także nowe wspólne logo.

Proces konsolidacji wszystkich działalności medialnych naszej Grupy trwa nieprzerwanie od kilku lat. Uznaliśmy, że nadszedł właściwy moment, by ukonstytuować zmiany, które już zaistniały wewnątrz naszej firmy. Zmiana nazwy MURATOR SA na ZPR SA jest naturalną konsekwencją poszerzenia zakresu działań tej spółki, która od dawna nie jest już tylko wydawcą tytułów branży budowlanej. Rozwinęliśmy się w obszarze nowych technologii, zajęliśmy się produkcją programów telewizyjnych, uruchomiliśmy studio telewizyjne, a także mamy własną agencję reklamową i studio fotograficzne. Powołanie oficjalnej nazwy marketingowej dla wszystkich marek medialnych, należących do holdingu ZPR, ułatwi rynkowi identyfikowanie naszych produktów a jednocześnie pokaże szerokie wielomediowe kompetencje Grupy – mówi Renata Krzewska, prezes zarządu ZPR Media SA.

Wraz ze zmianą nazwy MURATOR SA na ZPR Media SA zostaje wprowadzone nowe logo. Będzie ono funkcjonować zarówno jako znak graficzny spółki ZPR Media SA, jak również całej Grupy ZPR Media. Nowy logotyp nawiązuje swoim kształtem do róży wiatrów, stosowanej od czasów starożytnych do określania kierunków świata za pomocą kompasu. Symbolizuje przenikanie się wszystkich obszarów medialnych w ramach Grupy ZPR Media, synergię działania wszystkich marek funkcjonujących w Grupie i nieustanny dynamiczny rozwój Grupy we wszystkich obszarach działania.

Grupa ZPR Media prowadzi działalność w następujących obszarach medialnych: prasa, Internet, radio, telewizja, eventy i targi. Należą do niej magazyny o tematyce budowlanej, wnętrzarskiej, podróżniczej, żeglarskiej i zdrowotnej, a także gazeta codzienna „Super Express”. Miesięcznik „Murator” jest jednym ze sztandarowych magazynów wydawnictwa a od 30 lat niekwestionowanym liderem na rynku prasy budowlanej. W porfolio Grupy znajdują się ponadto magazyny „Dobre Wnętrze”, „M jak mieszkanie”, „Moje Mieszkanie”, „Architektura-murator”, „Zdrowie”, „M jak mama”, „Żagle”, „Podróże”. Grupa ZPR Media aktywnie inwestuje w rozwój nowych technologii. Zarządza 26 serwisami internetowymi, skierowanymi do klientów indywidualnych i profesjonalistów, a także prowadzi projekty e-commerce. Z liczbą prawie 8 milionów użytkowników jest w pierwszej 10 wśród wydawców działających w Internecie na naszym rynku. Większość tytułów należących do Grupy ma zbudowane mobilne aplikacje na tablety w systemach operacyjnych Ios, Android i Windows 8.

grupa-zpr

Do Grupy ZPR Media należą ponadto stacje radiowe: Radio ESKA, Eska ROCK, Radio VOX FM, Radio WAWA i Radio Plus. Radio ESKA to największa sieć lokalnych rozgłośni radiowych, od wielu lat bezsprzeczny lider pod względem słuchalności wśród młodzieży. Radio VOX FM objął niedawno pozycję lidera wśród ponadregionalnych rozgłośni radiowych.

Od kilku lat Grupa ZPR Media konsekwentnie rozwija projekty telewizyjne. Kanały muzyczne Polo TV i Eska TV są liderami w swoich grupach docelowych, skutecznie walcząc na polskim rynku z zagraniczną konkurencją. W kwietniu 2014 roku uruchomiono kanały FOKUS TV (edukacyjno-poznawczy) i VOX Music TV (muzyczny).

Grupa ZPR prowadzi także działalność eventową w zakresie organizacji imprez, koncertów, festiwali, a także targów i szkoleń. Do najpopularniejszych wydarzeń cyklicznych należą m.in. festiwal ESKA Music Awards, koncerty Letnia Scena ESKI, WAWA Live, Polo TV Hit Festival czy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”, Targi Rolno-Budowlane „Rolexpo”, Warszawskie Targi Turystyczne „Podróże”, Warszawskie Targi Książki, Targi „Nowy Dom, Nowe Mieszkanie”.

Do Grupy ZPR Media należą ponadto brokerzy reklam: IDMnet SA i TIME SA. IDMnet to internetowy dom mediowy, który z początkiem 2014 roku poszerzył działalność o obsługę reklamową stacji telewizyjnych. TIME SA to broker radiowy, oferujący usługi planowania kampanii radiowych z wykorzystaniem czasu antenowego i potencjału odsłon w stacjach i serwisach internetowych TIME SA oraz innych wydawców.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.