Samsung Electronics przejmuje firmę Proximal Data – Portal PR - 24PR
Samsung Electronics przejmuje firmę Proximal Data

07.11.2014 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Firma Samsung poinformowała o przejęciu firmy Proximal Data, Inc. z San Diego w Kalifornii, będącej pionierem oprogramowania pamięci podręcznej po stronie serwera z I/O Intelligence, działającego w systemach cyfrowych. Dzięki tej transakcji firma Samsung zyska dostęp do specjalistycznej wiedzy w dziedzinie oprogramowania serwerów pamięci masowej, które wykorzysta w nowych rozwiązaniach SSD.

Cieszymy się, że Proximal Data dołączyła do nas, gdyż rozszerzy to nasze kompetencje w dziedzinie opartego na SSD oprogramowania do systemów serwerowych ― powiedział Bob Brennan, starszy wiceprezes działu Memory R&D w Samsung Semiconductor, Inc. Dzięki tej transakcji będziemy mogli dalej rozwijać ofertę dysków SSD na rynek serwerów i centrów danych, kontynuując jednocześnie dostarczanie naszym klientom najbardziej zaawansowanych rozwiązań SSD”.

To, że stajemy się częścią Samsung Electronics ― lidera w segmencie pamięci masowych flash ― ma dla Proximal Data ogromne znaczenie ― stwierdził Rory Bolt, dyrektor generalny i założyciel Proximal Data. Liczymy na możliwość rozwijania naszego rozwiązania AutoCache, a także tworzenia nowych rewolucyjnych produktów w segmencie pamięci masowych dla przedsiębiorstw. Potencjał tych produktów będzie znacznie większy dzięki dostępowi do zasobów firmy Samsung.

W 2012 roku Samsung przejął już amerykańską firmę NVELO, zajmującą się tworzeniem oprogramowania pamięci podręcznych SSD. Od 2013 roku Samsung stosuje zaawansowane oprogramowanie pamięci podręcznej NVELO w swoich dyskach SSD, co poprawiło ich parametry i wygodę eksploatacji.

Przejęcie Proximal Data jest dla firmy Samsung ważnym strategicznym krokiem w kierunku rozwijania całego działu SSD w związku z wykorzystywaniem wertykalnej architektury pamięci 3D NAND.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.