Securit – nowa marka w służbie cyberbezpieczeństwa – Portal PR - 24PR
Securit – nowa marka w służbie cyberbezpieczeństwa

25.11.2014 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Postępujący rozwój technologiczny, korzystanie z urządzeń mobilnych i zaawansowanych nośników danych sprawiły, że współczesne firmy mogą działać sprawniej, a dostęp do wszelkich informacji jest znacznie ułatwiony. Niestety, digitalizacja biznesu ma też swoje konsekwencje, a największą z nich jest zagrożenie ze strony cyberprzestępczości. Aby sprawnie jej zapobiegać, niezbędna jest odpowiednia wiedza i wykwalifikowana kadra.  W odpowiedzi na te potrzeby, na polskim rynku pojawił się Securit – nowa marka oferująca szkolenia z zakresu bezpieczeństwa IT.

Sprawne i bezpieczne funkcjonowanie w cyberprzestrzeni to standard, do którego muszą dążyć wszystkie współczesne firmy, niezależnie od wielkości czy branży, w jakiej funkcjonują. Niezbędna do tego jest wiedza na temat bezpieczeństwa danych oraz wykorzystanie odpowiednich narzędzi ochronnych. Dlatego przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w oprogramowanie antywirusowe i wykwalifikowaną kadrę informatyczną. To właśnie certyfikowani specjaliści z zakresu IT security budują świadomość wśród pracowników i wpływają na wzrost bezpieczeństwa firmowych informacji.

Do grona firm, które oferują międzynarodowe szkolenia  z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego, dołączył nowy przedstawiciel – Securit. Marka, należąca do firmy szkoleniowej INPROGRESS, skupia wokół siebie trenerów i praktyków z zakresu IT security. W ofercie Securit znajdują się autoryzowane szkolenia od rozpoznawalnych na światowym rynku  dostawców, takich jak Mile2, CompTIA czy EC-Council. Dlatego udział w kursach zapewnia uczestnikom nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności, ale także –międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich kompetencje.

Bezpieczeństwo IT we współczesnym świecie jest kluczowym elementem każdej firmy i działalności biznesowej. Aby budować świadomość i dobre praktyki z zakresu IT security , warto już dziś dołączyć do grona certyfikowanych specjalistów za zakresu bezpieczeństwa – mówi Krzysztof Bińkowski, wieloletni praktyk i trener IT security. Dlatego warto zadbać o odpowiednią wiedzę, która pozwoli skutecznie chronić firmy przed cyberprzestępcami i pomoże zapewnić im prawidłowe funkcjonowanie w cyfrowym świecie.

www.cyberprotection.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.