CBRE doradcą VIENNA GROUP przy zakupie biurowców w Warszawie – Portal PR - 24PR
CBRE doradcą VIENNA GROUP przy zakupie biurowców w Warszawie

12.12.2014 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

CBRE, wiodąca na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości, informuje, że Vienna Insurance Group zakupiła dwa budynki biurowe w Warszawie – Jasna 26 i Libra Business Centre. CBRE doradzała w tej transakcji Kupującemu. Inwestorem i deweloperem obu budynków była firma Mermaid Properties.

“Zakup ten jest udaną kombinacją dwóch budynków w dobrej lokalizacji w stolicy. Transakcja potwierdza płynność warszawskiego rynku biurowego, który nadal cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zagranicznych inwestorów.” – powiedział Mike Atwell, Starszy Dyrektor działu rynków kapitałowych na region Europy Środkowo-Wschodniej w CBRE.

Budynek Jasna 26 został przekształcony w biurowiec klasy A, składający się z siedmiu kondygnacji o powierzchni około 850 m kw. każda. Parter i piwnicę przeznaczono na lokale usługowe. Inwestycja dysponuje łącznie ok. 5,7 tys. m kw. powierzchni najmu netto oraz podziemnym parkingiem dwupoziomowym oferującym 49 miejsc. Głównym najemcą jest znana polska kancelaria prawna – Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Libra Business Centre, zlokalizowany przy ulicy Daimlera, obok Al. Jerozolimskich to dwa połączone ze sobą budynki biurowe klasy A. Kompleks został oddany do użytku na początku 2013 roku i oferuje 16 000 mkw. powierzchni biurowej. Głównymi najemcami są m.in. Infovide-Matrix, Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Canon Polska.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.