Pięć gwiazdek US NCAP dla Audi A3 i Audi S3 Limousine – Portal PR - 24PR
Pięć gwiazdek US NCAP dla Audi A3 i Audi S3 Limousine

20.12.2014 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Pięć gwiazdek US NCAP dla Audi A3 i Audi S3 Limousine

• Obu modelom przyznano pięć gwiazdek US NCAP za najlepsze wyniki
w testach zderzenia czołowego, bocznego i dachowania
• Najwyższe noty Euro NCAP także dla Audi A3 Sportback e-tron
Ingolstadt, 19 grudnia 2014 r. Nowe Audi A3 i Audi S3 Limousine zdobyły najwyższą notę – pięć gwiazdek – w amerykańskim teście zderzeniowym US NCAP. Tym samym potwierdzono status tych modeli jako jednych z najbardziej bezpiecznych w swojej klasie.
By uzyskać ocenę w testach US NCAP, samochód musi przejść szereg rygorystycznych prób zderzeniowych. Testuje się zachowanie pojazdu podczas zderzenia czołowego, bocznego oraz podczas dachowania. Siła uderzenia w poszczególne części ciała kierowcy czy pasażerów mierzona jest na specjalnych manekinach, umieszczonych wewnątrz auta.
Najwyższa nota, pięć gwiazdek, zarezerwowana jest dla pojazdów, które według federalnych przepisów Stanów Zjednoczonych zapewniają najwyższe bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bądź dachowania. Więcej szczegółów dotyczących testów
i ich wyników znaleźć można na stronie http://www.safercar.gov/
W Europie, Audi A3 Sportback e-tron otrzymało niedawno również pięć gwiazdek
w testach Euro NCAP. Wyniki europejskich testów postawiły ten pierwszy w palecie Audi hybrydowy model typu plug-in w gronie najbezpieczniejszych samochodów swojego segmentu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.