STRABAG Real Estate otworzył przedstawicielstwo – Portal PR - 24PR
STRABAG Real Estate otworzył przedstawicielstwo

08.12.2014 Kategoria: Organizacje. Autor: admin

Spółka STRABAG Real Estate GmbH (SRE), jedna z wiodących firm deweloperskich w Europie, uruchomiła swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Firma powołała w Polsce grupę ekspertów odpowiedzialnych za nadzór i realizację projektu biurowo-handlowego ASTORIA oraz rozwój działalności deweloperskiej na polskim rynku.
„Projekt ASTORIA będzie dowodem naszych kompetencji na rynku nieruchomości i wielu lat doświadczeń zdobytych w całej Europie” – powiedział Erol Milo, Project Manager Astoria.

Dyrektor Zarządzający SRE, Thomas Hohwieler, dodaje: „Jesteśmy przekonani, że w przyszłości Polska może stać się jednym z kluczowych rynków dla STRABAG Real Estate.”
SRE jako część STRABAG SE, europejskiego koncernu technologicznego z branży budowlanej, lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym, jest jedną z czołowych spółek deweloperskich w Niemczech. SRE oferuje kompleksowy zakres usług, poczynając od przygotowania koncepcji i planowania projektu, poprzez realizację, aż do wynajmu i sprzedaży. Spółka powstała w 1965 roku i od tego czasu ma już w swoim portfolio inwestycje o całkowitej wartości ponad 5,9 mld euro. SRE zrealizował tak prestiżowe i wielokrotnie nagradzane projekty, jak MILANEO w Stuttgarcie (zdobywca nagrody „Best Futura Mega Project“ na MIPIM 2013), czy Tańczące Wieże w Hamburgu (zdobywca nagrody MIPIM-, immobilienmanager i FIABCI-AWARD w 2014 roku). Na arenie międzynarodowej Spółka jest aktywna w Austrii, Szwecji i Europie Środkowo-Wschodniej, realizując takie inwestycje, jak m.in. ekskluzywny projekt mieszkaniowy w Szwecji – Stockholm Continental Living.
Siedziba główna SRE mieści się w Kolonii, natomiast poza Warszawą, przedstawicielstwa SRE zlokalizowane w: Berlinie, Dusseldorfie, Frankfurcie, Freibourgu, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Monachium, Stuttgardzie i Wiedniu. Ponadto SRE jest także odpowiedzialny za rozwój projektu w Sztokholmie poprzez biuro projektowe STRABAG Projectutveckling AB.
Budynek biurowo-handlowy o powierzchni całkowitej 28.000 mkw. powstaje w centrum stolicy, przy ul. Przeskok 2. ASTORIA będzie liczyć 10 pięter
i 2 poziomy garażu podziemnego dla blisko 100 aut. Zakończenie inwestycji o wartości 75 mln euro zaplanowano na pierwsze półrocze 2016 r.
Budynek oferować będzie najemcom nowoczesne wyposażenie oraz elastyczne i różnorodne sposoby wykorzystania powierzchni biurowych,
w zależności od potrzeb. Dzięki oświetleniu LED i systemowi stropów aktywnych do regulacji temperatury pomieszczeń (CCT) koszty eksploatacji ASTORII będą znacznie niższe względem mniej nowoczesnych nieruchomości. SRE realizuje inwestycję zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i wymogami złotej certyfikacji LEED.
Projekt architektoniczny ASTORII został opracowany przez projektantów Epstein. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest STRABAG Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.