On The Run powered by PGE, czyli pomaganie przez bieganie – Portal PR - 24PR
On The Run powered by PGE, czyli pomaganie przez bieganie

19.03.2015 Kategoria: Sport. Autor: admin

3 biegi, ponad 15 tysięcy uczestników i zebrane prawie 40 tysięcy złotych dla beneficjentów Fundacji PGE. To bilans rozpoczętego w styczniu 2015 roku cyklu nocnych biegów po Łazienkach Królewskich w Warszawie – On The Run powered by PGE.
Ideą biegu jest rywalizacja na pięciokilometrowej trasie w zamkniętych dla odwiedzających Łazienkach. Mogą się z nią zmierzyć wszyscy biegacze, chcący sprawdzić się na nietypowej trasie,
w nietypowej lokalizacji i o nietypowej godzinie. Warunkiem uczestnictwa w każdym wydarzeniu jest wykupienie cegiełki o wartości 25 złotych – w każdym miesiącu Fundacja PGE wskazuje cel charytatywny na jaki zostają przekazane zebrane środki.
Dotychczas rozegrano trzy biegi, z których pieniądze przeznaczone zostały kolejno na: leczenie pięcioletniej Zuzi Bobińskiej chorej na mukowiscydozę, stypendia dla podopiecznych Fundacji Mariusza Wlazłego- Mistrza Świata, siatkarza PGE Skra Bełchatów oraz na rehabilitację dla Agnieszki Holki znajdującej się w śpiączce po wypadku samochodowym.
Impreza cieszy się dużą popularnością, co pokazuje między innymi rywalizacja o pakiet startowy –
w marcu uczestnikom wystarczyło 9 min i 57 sekund na wyczerpanie limitu miejsc. On The Run zawodnicy doceniają również w licznych komentarzach – Ten bieg jest niesamowity! – pisze na portalu społecznościowym jeden ze startujących. – Atmosfera, super trasa, piękne medale i jeszcze świadomość, że pomagamy innym!
Do akcji włączyli się również celebryci. Pośród biegaczy można było spotkać m.in.: Annę Lewandowską, Paulinę Holtz, Jakuba Wesołowskiego, Marysię Góralczyk, Rafała Maseraka.
– Dajemy nową energię miastu i jego mieszkańcom i taki cel nam przyświeca również przy okazji tego biegu – uwolnić jak najwięcej energii z mieszkańców Warszawy i przekuć ją w pozytywną energię, którą możemy przekazać potrzebującym. Marzy nam się, aby On The Run powered by PGE wpisał się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń biegowych w Warszawie. Dlatego zapraszamy wszystkich biegaczy do udziału w tym projekcie. Dzielmy się pozytywną energią – zachęca Darek Maciołek szef komunikacji marketingowej PGE.
Kolejny bieg zaplanowany jest na kwiecień. Więcej informacji o biegu – aktualne informacje dotyczące rejestracji na wydarzenie oraz mapę – można znaleźć na stronie organizatora pod adresem www.ontherun.com.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.