ANWIL nadal będzie wspierał polskich ciężarowców – Portal PR - 24PR
ANWIL nadal będzie wspierał polskich ciężarowców

08.04.2015 Kategoria: Sport. Autor: admin

Spółka z Grupy ORLEN podjęła decyzję o kontynuowaniu współpracy z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów (PZPC). Tym samym ANWIL pozostanie sponsorem generalnym reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie i będzie towarzyszyć polskim ciężarowcom na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Włocławska spółka zaangażowała się w sponsoring podnoszenia ciężarów w marcu 2014 roku. Kontynuacja współpracy z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów pozwoli na dalsze wykorzystanie potencjału marketingowego tej dyscypliny przez ANWIL – jednego z liderów rynku tzw. „ciężkiej chemii”.
– Zaangażowanie w sponsoring polskich ciężarowców na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy przyniosło ANWIL wymierne efekty wizerunkowe. Jednocześnie widzimy duży potencjał dla dalszej współpracy stąd nasza decyzja o pozostaniu sponsorem generalnym Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. – powiedział Paweł Wochowski, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w ANWIL
– Wsparcie ANWIL, jakie w dalszym ciągu będziemy otrzymywać, pozwoli nam skoncentrować się na przygotowaniach do zawodów rangi mistrzowskiej, w tym także do Igrzysk Olimpijskich. Mam nadzieję, że nasz występ będzie powodem do dumy zarówno dla naszych kibiców, jak i sponsora. – podkreślił Szymon Kołecki, prezes PZPC.
W kwietniu br. reprezentacja biało-czerwonych w podnoszeniu ciężarów weźmie udział
w Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 17 w Limie oraz Mistrzostwach Europy Seniorów Tbilisi. Dziś rozpocznie się rywalizacja o miejsca medalowe wśród najmłodszych reprezentantów. Z kolei od 11 kwietnia br. o najwyższe trofea będą walczyć seniorzy. W tym roku w mistrzostwach Europy Polska wystąpi w pełnym – siedmio- (panie)
i ośmioosobowym (mężczyźni) składzie. Do walki kibice będą mogli zagrzewać dobrze znanych reprezentantów Polski, m.in. Bartłomieja Bonka, Daniela Dołęgę, Arkadiusza Michalskiego czy Łukasza Grelę. Wśród kobiet w walce o medale zobaczymy m.in. Wioletę Jastrzębską, Joannę Łochowską oraz Aleksandrę Klejnowską – Krzywańską.

Grupa ANWIL jest jedynym producentem polichlorku winylu w Polsce i Czechach oraz szóstym
w Europie oraz drugim producentem nawozów azotowych w Polsce. Portfel produktowy Grupy ANWIL obejmuje ponadto granulaty i płyty na bazie PCW oraz szereg chemikaliów bazowych, m.in. ług sodowy, sodę kaustyczną i amoniak.
Polski Związek Podnoszenia Ciężarów należy do najbardziej zasłużonych dla polskiego sportu, związków sportowych. Reprezentanci Polski w tej dyscyplinie – zawodniczki i zawodnicy zdobyli dla naszego kraju 32 medale olimpijskie, oraz blisko tysiąc medali z Mistrzostw Świata i Europy Seniorów i Juniorów. Nazwiska dawnych mistrzów Waldemara Baszanowskiego, Ireneusza Palińskiego, Zygmunta Smalcerza oraz wielu innych, należą do najwspanialszych kart polskiego sportu, aktualnie sukcesy i osiągnięcia dawnych mistrzów kontynuują z powodzeniem ich następcy – mistrz olimpijski
z Londynu Adrian Zieliński oraz brązowy medalista olimpijski Bartłomiej Bonk.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.