UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA I BUDYNKI WYSOKOŚCIOWE – KONFERENCJA 21.04.2015 WARSZAWA – Portal PR - 24PR
UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA I BUDYNKI WYSOKOŚCIOWE – KONFERENCJA 21.04.2015 WARSZAWA

16.04.2015 Kategoria: konferencje. Autor: admin

O projektowaniu, realizacji i odbiorach przestrzeni publicznych podczas konferencji UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA i BUDYNKI WYSOKOŚCIOWE w Warszawie. Konferencja odbędzie się 21 kwietnia 2015 r. w godz. 09:00-17:00 w Warszawie w biurowcu FOCUS w Warszawie zaprojektowanym przez architektów z warszawskiej pracowni APA Kuryłowicz & Associates, który
otrzymał wiele prestiżowych nagród (m.in. Nagrodę Główną SARP 2001, a także zdobył pierwsze miejsce w Warszawie i drugie miejsce w Polsce w kategorii Office of the Year w konkursie Eurobuild Awards 2012). Architektonicznie, jest to jeden z ciekawszych budynków w Polsce. Uzyskał on m.in. certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą (Very Good). BREEAM In-Use jest jednym z najczęściej stosowanych systemów oceny jakości istniejących budynków w Europie i wyznacza standardy najlepszych praktyk w zrównoważonej budowie i eksploatacji nieruchomości. Uzyskany przez budynek Focus zielony certyfikat jest potwierdzeniem wysokiego standardu nieruchomości, zastosowanych w nim nowoczesnych technologii oraz jakości zarządzania i przez to idealnym miejscem do prezentacji technologii stosowanych w projektowaniu, realizacji i odbiorach przestrzeni publicznych.
Problemy występujące przy projektowaniu budynków wysokościowych w Polsce
Zagadnienia związane z problemami przy projektowaniu budynków wysokościowych według przepisów obowiązujących w Polsce to jeden z głównych tematów konferencji. Panel ekspercki z tego zakresu poprowadzi znawca tematu mgr inż. Tadeusz Cisek – Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, Wiceprezydent Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego.
Podczas 4 sesji konferencji omówione zostaną m.in.:
 Zastosowanie hydrantów wewnętrznych oraz zaworów hydrantowych w instalacjach przeciwpożarowych budynków wysokościowych
 Detekcja i pomiar gazów w obiektach budowlanych i przemysłowych
 Zabezpieczenia budynków wysokościowych za pomocą instalacji gaśniczych mgłowych niskociśnieniowych typu Eacon Aqua
 „Platformy Schronienia” w budynkach publicznych i wysokościowych w świetle wymagań Dyrektywy 503/2011
 Systemy sygnalizacji pożaru AXIS EN
 Systemy wysokościowej mgły wodnej HI-FOG w zabezpieczeniach przeciwpożarowych w budynkach wysokościowych
 Zasilanie gwarantowane podstawa niezakłóconego funkcjonowania systemów teleinformatycznych i automatyki budynkowej
 Pomiary i kamery termowizyjne w utrzymaniu ruchu i budownictwie
 Systemy odprowadzania i podczyszczania ścieków w tym ścieków technologicznych w budynkach wysokościowych
 Wielopunktowy i wielogazowy system detekcji CO/LPG/NOZ w garażach i parkingach podziemnych
 Zaawansowane narzędzia do projektowania z wykorzystaniem bezpłatnych narzędzi dostarczonych przez producenta – ArchiCAD 18 BIM Components
 Aspekt techniczny i ekonomiczny zastosowania stalowych i zespolonych elementów konstrukcyjnych na bazie profili gorąco-walcowanych
 Nowoczesne rozwiązania do poprawy jakości energii elektrycznej
 Nowoczesne kable i przewody „technokabla” do instalacji w budynkach
 Kompensacja mocy biernej – jak można oszczędzać? Osprzęt kablowy -mufy i głowice. Jak można łączyć? Laboratoria wysokich, niskich i średnich napięć – Jak mierzyć?
 Zasady stosowania stacjonarnych detektorów gazów (badanie jakości powietrza-sterowanie wentylacją i rekuperacją, urządzenia sygnalizacyjno-odcinające w kotłowniach, sterowanie wentylacją w garażach-detektory CO i LPG, monitoring serwerowi i akumlatorowni)
 Gazowe pompy ciepła, gazowe wytwornice wody lodowej – zewnętrzne gazowe kotły kondensacyjne
Konferencja UŻYTECZNOŚĆ PUBLICZNA i BUDYNKI WYSOKOŚCIOWE to nowy projekt DND PROJECT przygotowany z myślą o obiektach użyteczności publicznej i ich infrastrukturze w procesach projektowania, realizacji i oddania do użytku. Uczestnicy konferencji to w głównej mierze: architekci, projektanci, kierownicy działów inwestycji obiektów użytku publicznego i komercyjnego, handlu, usług (centra handlowe), deweloperzy, konstruktorzy, wykonawcy, kierownicy działów inwestycji obiektów użyteczności publicznej itp.
Instalacje i systemy sygnalizacji pożaru w budynkach publicznych i wysokościowych – możliwość konsultacji projektów bezpośrednio na konferencji
Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne i merytoryczne wykłady połączone z praktycznymi wskazówkami i wytycznymi dla architektów, projektantów i integratorów systemów to jeden z punktów programu konferencji. Projektujesz? Kierujesz budową? Zarządzasz obiektami i ich bezpieczeństwem Opiniujesz i nadzorujesz odbiory? Jesteś Integratorem Systemów? Jeśli tak to, ta konferencja jest dla Ciebie!
Ostatnie wolne miejsca na konferencję! Jak wziąć udział?

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji pod adresem: uczestnik@dlaspecjalistow.org. Szczegółowe informacje u Organizatora.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.