1000 zdanych testów na Kapitalni.org – Wonga dzień w dzień edukuje klientów – Portal PR - 24PR
1000 zdanych testów na Kapitalni.org – Wonga dzień w dzień edukuje klientów

30.07.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Edukacyjny projekt Wonga nabiera rozpędu. Każdego dnia użytkownicy platformy Kapitalni.org oglądają rekomendowane im kursy video, podchodzą do testów sprawdzających i uzyskują dostęp do kolejnych zniżek. W pierwszym miesiącu od inauguracji liczba wyświetleń edukacyjnych filmów o oszczędzaniu, pożyczaniu i bezpieczeństwie w Internecie przekroczyła 10 000, a odpowiadające im testy zaliczyło z sukcesem ponad 1 000 osób. Wonga zapowiada dalszy rozwój platformy.

Od 10 czerwca 2015 roku gdy Wonga przedstawiła swój autorski model efektywnej edukacji finansowej i cyfrowej, będącej integralną częścią produktu finansowego, ponad 1750 internautów zdecydowało się wziąć udział w kursie multimedialnym, podejść do testów i zaliczyć je uzyskując średni wynik na poziomie 94% poprawnych odpowiedzi . Ponad 1250 osób z tego grona, dzięki dobrym wynikom w testach i spłaconej wcześniej pożyczce, zapewniło sobie awans do wyższego segmentu i dostęp do tańszego finansowania .
„Nasze kursy edukacyjne w ramach Kapitalni.org notują ponad 350 odsłon dziennie, a do testów podchodzi i zalicza je każdego dnia 50 użytkowników. Za edukacyjny wysiłek odwdzięczamy się naszym klientom lepszymi warunkami oferty. Ponad 1000 klientów Wonga dzięki spłaconej na czas pożyczce i poprawnie rozwiązanym testom awansowało do wyższego segmentu uzyskując dostęp do tańszego finansowania” – potwierdza Marcin Borowiecki, dyrektor zarządzający Wonga w Polsce.

Edukacyjne statystyki z pierwszych 30 dni:
Liczba użytkowników, którzy ukończyli testy po pierwszym miesiącu od startu Kapitalni.org: 1644
Średnia zdawalność testów przez użytkowników po pierwszym miesiącu od startu Kapitalni.org: 94%
Liczba nowych awansów klientów (zdane testy + spłacona pożyczka) po pierwszym miesiącu: 1063
Liczba wyświetleń edukacyjnych video-lekcji po pierwszym miesiącu od startu Kapitalni.org: 12279

Top 8 najpopularniejszych video-lekcji pod względem oglądalności:
Jak skutecznie zarządzać budżetem domowym – 5570
Jak zaoszczędzić pierwszą złotówkę – 1806
Jak zarządzać budżetem domowym w praktyce – 1295
Na co zwracać uwagę przy pożyczaniu – 1124
Bezpieczeństwo Twoich danych przy braniu pożyczki online – 882
Wszystko o pożyczkach krótkoterminowych – 560
Dlaczego historia kredytowa jest tak ważna – 524
Jak bezpiecznie korzystać z Internetu – 518

Partnerzy merytoryczni serwisu „Kapitalni.org”:
Niebezpiecznik.pl,
Fundacja Bezpieczniej w Sieci,
Krajowy Rejestr Długów,
FairPay.

Partner honorowy serwisu „Kapitalni.org”: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych.

Treści edukacyjne dla potrzeb projektu „Kapitalni” przygotowane zostały dzięki wsparciu ekspertów:
Tomasza Jaroszka, dziennikarza ekonomicznego i autora bloga o finansach osobistych, Doradca.tv i
Piotra Koniecznego, autora bloga poświęconego problemom bezpieczeństwa w sieci – Niebezpiecznik.pl.

Więcej na www.kapitalni.org

***
O wonga.com
Wonga pojawiła się na polskim rynku w kwietniu 2013 roku. Od swoich początków na polskim rynku koncentruje się na konsumentach sprawnie zarządzających swoim budżetem i zachowujących płynność finansową, poszukujących jednocześnie alternatywy dla produktów bankowych. Co odróżnia Wongę od reszty rynku, swoją ofertę konstruuje tak, aby zachęcić do terminowych spłat. Dopuszcza maksymalnie trzykrotne odroczenie płatności, jednocześnie nie obarczając podwyższonymi opłatami z tego tytułu. Do swojego podejścia dopasowuje również sposób windykacji: stawia na „miękkie” metody i polubowną spłatę zadłużenia w oparciu o dopasowane raty. W 2014 roku Wonga wprowadziła kolejne zmiany ofertowe, wydłużając termin spłaty do 60 dni, a także oferując promocyjną, ale nie „zerową” cenę swojej pożyczki, co skutecznie selekcjonuje potencjalnych klientów. Jako pierwsza firma pożyczkowa na polskim rynku podpisała również umowę z Biurem Informacji Kredytowej w zakresie wymiany informacji na temat rzetelnych płatników. W czerwcu 2015 roku firma uruchomiła unikatową platformę edukacyjną Kapitalni.org, która jest ściśle powiązana z produktem Wonga. W zamian za udział w kursach edukacyjnych, konsumenci uzyskują dostęp do tańszego finansowania. W efektywną edukację finansową firma chce zaangażować do 2017 roku pół miliona swoich zarejestrowanych klientów.

O Programie Korzyści
Kolejne zmiany w produkcie mają na celu przybliżenie firmy Wonga do pozycji lidera w zakresie odpowiedzialnego pożyczania na pozabankowym rynku pożyczek w Polsce. Firma wykorzystuje nowoczesne rozwiązania oparte na danych, by dostarczyć klientom możliwie najlepszą ofertę pod względem jakości i ceny. Do tej pory Wonga wydłużyła okres kredytowania do 60 dni, jest jedyną firmą na rynku, która limituje liczbę przedłużeń do 3, nie pobiera dodatkowej opłaty za przedłużenie pożyczki, zamraża odsetki po 60 dniach i stosuje metody elastycznej windykacji, dążącej do rozłożenia nawet najmniejszych kwot na ratalne spłaty. Specjalnie skonstruowana oferta Wonga, wykorzystująca nowoczesne rozwiązania systemowe, wprowadza segmentację klientów na bazie scoringu BIK i historii spłat w Wonga. Firma stworzyła cztery segmenty, z którymi wiążą się odpowiednie zniżki. W przypadku „najlepszych” segmentów, zniżka kosztów może wynieść 28% przy Wonga Plus i nawet 42% przy Wonga Max. Oprócz pozyskania lepszego profilu klienta, zasadniczym celem tego podejścia jest skuteczna edukacja klientów i zachęcanie ich do terminowych spłat i budowania pozytywnej historii kredytowej. Innowacyjne na skalę rynku podejście Wongi wpisuje się w rynkowy trend współpracy instytucji finansowych z BIK, zgodnie z którym klienci banków i ubezpieczycieli z dobrą historią kredytową mogą uzyskać tańszy kredyt, tańszą kartę kredytową czy tańsze ubezpieczenie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.