REWOLUCJA W WATYKANIE – Portal PR - 24PR
REWOLUCJA W WATYKANIE

30.07.2015 Kategoria: media. Autor: admin

Papież Franciszek to człowiek, który nie tylko wniósł nową energię do stolicy apostolskiej i zmienił jej sposób komunikacji ze światem, ale także sprawił, że wiele osób ponownie zwróciło swoje oczy w stronę kościoła. Czy papież zmieni Watykan? Czy może Watykan zmieni papieża?
Pierwszy od ponad tysiąca lat papież, który nie urodził się w Europie, jezuita, przybrał imię na cześć św. Franciszka z Asyżu, orędownika ubogich. Zresztą sam siebie nazywa callejero, ulicznym włóczęgą. Jedni uważają Franciszka za wielkiego reformator. Wierzą, że przywróci Kościół jego prawdziwej doktrynie. Inni twierdzą, że zniszczy wiarę – pisze we wstępie Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.
Jakie tematy czekają jeszcze na czytelników nowego numeru magazynu? Taksydermia, czyli sztuka wypychania trofeów łowieckich. Praktykowana od dawna, ale wciąż budzi wiele kontrowersji. Laos kilkadziesiąt lat po wojnie wietnamskiej. Pozostałością po tym okresie są leje widoczne w krajobrazie i mnóstwo niewybuchów. Jak radzi sobie kraj, na który Amerykanie zrzucili ponad 2 mln ton bomb? Redaktorzy magazynu postanowili zajrzeć również na Polskie podwórko, a dokładniej do warszawskiego Lasu Kabackiego. Nazywany jest południowymi, zielonymi płucami stolicy oraz rajem dla miłośników zwierząt i owadów.
Sierpniowy numer magazynu National Geographic, wraz z rozszerzonym wydaniem na tablety, dostępny jest na rynku od dziś, 29 lipca.

Przypominamy, że trwa 11. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. Wszyscy miłośnicy fotografii mogą, do 31 sierpnia, nadsyłać swoje prace na stronie http://wkf.national-geographic.pl/wkf. Nowością w tym roku są kategorie przeznaczone specjalnie dla użytkowników smartfonów: ART MOVIE, w której można zgłaszać filmy krótkometrażowe, oraz STREET PHOTO, czyli fotografia uliczna. Na zwycięzców, których wyłoni Jury, czekają atrakcyjne nagrody oraz publikacja na łamach legendarnego magazynu z żółtą ramką.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.