Cursor z kontraktem na obsługę e-sklepu Amnesty International – Portal PR - 24PR
Cursor z kontraktem na obsługę e-sklepu Amnesty International

27.08.2015 Kategoria: INNE. Autor: admin

Spółka Cursor, należąca do giełdowej Grupy Tell SA, specjalizującej się w outsourcingu sprzedaży, podpisała umowę na kompleksową obsługę serwisu e-commerce Amnesty International Polska. W ramach współpracy Cursor odpowiada za całość działań logistycznych, fiskalizację sprzedaży oraz kontakt z odbiorcami końcowymi.
Projekt obsługi e-sklepu Amnesty International został wdrożony przez spółkę w ciągu zaledwie
dwóch tygodni od momentu podpisania umowy.

Sklep internetowy uruchomiliśmy z okazji 25-lecia działalności Amnesty International w Polsce. Chcąc skoncentrować się na naszej statutowej działalności związanej z obroną praw człowieka, obsługę operacyjną sklepu zdecydowaliśmy się powierzyć podmiotowi, który posiada odpowiednią wiedzę i zasoby umożliwiające sprawną realizację tego procesu – powiedział Aleksander Pawłowski z Amnesty International Polska.
Zakres działań Cursora obejmuje całościową obsługę logistyczną e-sklepu – magazynowanie towaru, kompletowanie i wysyłkę zamówień do odbiorców końcowych, obsługę zwrotów i reklamacji, usługi spedycyjne, sporządzanie dokumentacji przewozowej i sprzedażowej. Spółka odpowiada także za procesowanie zamówień, kontakt
z klientami oraz prowadzenie ewidencji sprzedaży.
Naszą misją jest wspieranie wzrostów sprzedaży i rozwoju e- sklepów. Dzięki know-how, wypracowanemu na bazie kilkuletnich doświadczeń w obsłudze sektora e-commerce, sprawiamy że logistyka staje się wyróżnikiem rynkowym i przewagą konkurencyjną naszych klientów. Cieszymy się, że możemy wspierać działalność Amnesty International, bo inicjatywy dotyczące dbałości o prawa człowieka są nam bliskie – mówi Grzegorz Wroniszewski, dyrektor zarządzający usługami e-logistics
z Cursor SA.
Obsługa e-sklepów jest realizowana przez Cursor z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych, które mogą być zintegrowane z aplikacjami klientów. Wszystkie czynności są monitorowane z poziomu systemu, co pozwala usprawnić realizację procesów i wyeliminować potencjalne błędy. Firmy korzystające z usługi otrzymują bieżące raporty m.in. dotyczące sprzedaży czy ilości zwrotów, co pozwala na bieżąco monitorować efektywność internetowego kanału sprzedaży.
W ramach projektów e-logistycznych Cursor obsługuje 0,5 mln przesyłek rocznie. Do grona klientów spółki należą zarówno najwięksi gracze z sektora e-commerce, jak i niewielkie rodzinne e-sklepy.
Każdy klient jest dla nas tak samo ważny, niezależnie od skali projektu. W ramach naszej usługi doradzamy, jak zoptymalizować obsługę e-sklepu, co z jednej strony pozwala zmniejszyć koszty
od strony operacyjnej, a z drugiej przekłada się na podniesienie jakości obsługi operacji logistycznych i satysfakcji odbiorców końcowych – powiedział Łukasz Wysokiński, manager usług e-commerce
w Cursor SA.
Cursor, w ramach Grupy Tell, oferuje także kompleksową usługę end2end dedykowaną sektorowi
e-commerce. Rozwiązanie umożliwia wydzielenie na zewnątrz większości zadań związanych
z prowadzeniem internetowego kanału sprzedaży – od stworzenia projektu e-sklepu i dostarczenia technologii niezbędnej do jego prowadzenia, marketing, magazynowanie i wysyłkę towaru do klientów, aż po obsługę posprzedażową.
W sklepie internetowym Amnesty International Poland, działającym pod adresem http://sklep.amnesty.org.pl/, dostępne są produkty promujące działania stowarzyszenia, m.in. koszulki, kubki, pocztówki i „niezbędniki aktywistów”.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.