Cztery łapy to lubią. Profesjonalny parking dla psów w Poznaniu. – Portal PR - 24PR
Cztery łapy to lubią. Profesjonalny parking dla psów w Poznaniu.

26.08.2015 Kategoria: INNE. Autor: admin

Tego w Poznaniu jeszcze nie było. Właśnie powstał pierwszy profesjonalny parking dla psów na terenie Parku Handlowego Franowo, tuż obok sklepu IKEA. Właściciele czworonogów już nie muszą głowić się co zrobić ze swoim pupilem gdy wybierają się na zakupy do miasta. Teraz ukochane cztery łapy mogą podczas zakupów odpocząć i zaczekać na swojego Pana w miejscu gdzie jest buda, cień i woda.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Wie to każdy posiadacz czworonoga i nie tylko. Niejednemu właścicielowi zdarzyło się też zabrać ze sobą pupila na zakupy, wejść do sklepu i przywiązać go gdzieś w pobliżu. Zawsze wywołuje to pewien dyskomfort, bo miejsce oczekiwania czworonożnego przyjaciela nie jest do tego przystosowane. Na szczęście powstało w Poznaniu miejsce, które sprawia, że zarówno psy jak i ich właściciele podczas zakupów czują się komfortowo. – Profesjonalny parking dla psów to miejsce, którego w Poznaniu naprawdę brakowało. Tuż obok sklepu IKEA przygotowaliśmy specjalną strefę, w której pies ma zapewniony cień, budę, przedsionek i miskę ze świeżą wodą. Jednocześnie na parkingu w bezpieczny sposób mogą przebywać cztery psy. Każdy z nich ma specjalną, zamykaną na klucz smycz, która chroni go przed kradzieżą. Zasady korzystania z parkingu określa stosowny regulamin. Strefa dostępna jest dla czworonogów w godzinach otwarcia sklepu IKEA – mówi Przemysław Juskowiak z IKEA Poznań. – Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na problem pozostawiania psów w zamkniętych samochodach czy przywiązywania ich gdzieś przed sklepami bez wody i cienia. Skorzystają na tym wszyscy bywalcy Parku Handlowego Franowo. Zarówno Ci czworonożni jak i ich właściciele – dodaje.
Podczas inauguracji psiej strefy w IKEA zainteresowani mogli zapoznać się z zasadami korzystania z parkingu i smyczy antykradzieżowej. Dodatkowo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci. W konkursach nagradzane zostały nie tylko maluchy ale i ich czworonożni przyjaciele. Partner akcji sklep Maxi Zoo zapewnił również psiego behawiorystę, który ważył czworonogi i dawał ich właścicielom porady żywieniowe. Inauguracja psiego parkingu była również okazją do rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego zorganizowanego przez IKEA Poznań na portalu społecznościowym.
Od najbliższego piątku, każdy posiadacz czworonoga może przyjść wraz ze swoim psem i zostawić go na chwilę w specjalnie przygotowanym dla niego miejscu. Z kolei przejezdni mają możliwość zatrzymać się i napoić swojego pupila.

Jak widać po psim parkingu, IKEA po raz kolejny jest pionierem, oferującym nieszablonowe rozwiązania, które miejmy nadzieje zainspirują do stworzenia większej liczby takich miejsc w Poznaniu. Swoim rozwiązaniem eksperci od wyposażenia domu pokazują jak zbudować wyjątkowe miejsce dla ukochanych czworonogów, które będzie nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale również wizualnie atrakcyjne.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.