Idea Bank w finale bba/ifs Financial Innovation Awards 2015 – Portal PR - 24PR
Idea Bank w finale bba/ifs Financial Innovation Awards 2015

27.08.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Aż trzy rozwiązania Idea Banku znalazły się w finale międzynarodowego konkursu na największe innowacje finansowe. Zamawiany przez aplikację Mobilny Wpłatomat, przestrzenie coworkingowe Idea Hub oraz serwis transakcyjny dla firm Idea Cloud, zostały dostrzeżone przez jury bba/ifs Financial Innovation Awards 2015.

Bba/ifs Financial Innovation Awards to organizowany od 18 lat konkurs, w którym nagradzane są najbardziej nowatorskie i wizjonerskie inicjatywy w branży usług finansowych na całym świecie. Jury w kilkuetapowym procesie oceny, bierze pod uwagę nie tylko poziom innowacyjności zgłaszanych projektów, ale również ich biznesową skuteczność. Organizatorami konkursu są BBA – brytyjskie stowarzyszenie sektora bankowego oraz IFS University College, uczelnia z ponad 130-letnią tradycją, kształcąca w zakresie finansów. Do finału konkursu zakwalifikował się Idea Bank, który powalczy o zwycięstwo z takimi konkurentami jak HSBC, Royal Bank of Scotland, Citi Retail Services czy Türkiye Ekonomi Bankası.

W finale plebiscytu rywalizować będą aż trzy adresowane do przedsiębiorców usługi Idea Banku. W kategorii „Innowacje w obszarze zarządzania gotówką” będzie to Mobilny Wpłatomat, czyli auto z wbudowanym wpłatomatem, w którym przedsiębiorca może zdeponować utarg. Pojazd można wezwać przy użyciu aplikacji mobilnej, dzięki czemu pojawi się przed firmą w wyznaczonym czasie. O zwycięstwo w kategorii „Innowacje w zakresie wsparcia biznesu” powalczy Idea Hub, czyli nowatorska placówka, w której przedsiębiorca ma możliwość spotkania się z kontrahentem w wynajętej sali konferencyjnej, pracy w przestrzeni coworkingowej przy kawie i gazetach lub załatwienia bankowej sprawy. W kategorii „Najbardziej innowacyjne zastosowanie technologii” nominowany jest Idea Cloud – pierwszy na świecie serwis bankowości transakcyjnej w chmurze połączony z systemem księgowym, ułatwiający prowadzenie firmy.

– To zaszczyt znaleźć się w finale tak prestiżowego konkursu i walczyć z konkurencją na bardzo wysokim poziomie. Mimo tego, że jesteśmy młodym bankiem udowadniamy, że nasze rozwiązania są innowacyjne w skali świata. Trzymamy kciuki za jak najbardziej pomyślne wyniki konkursu – mówi Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku, a zarazem pomysłodawca innowacyjnych rozwiązań. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 3 grudnia br. w Londynie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.