DZIECI POZNAJĄ ŚWIAT Z RYBKĄ MINIMINI – EDUKACYJNA SERIA KSIĄŻECZEK DLA NAJMŁODSZYCH – Portal PR - 24PR
DZIECI POZNAJĄ ŚWIAT Z RYBKĄ MINIMINI – EDUKACYJNA SERIA KSIĄŻECZEK DLA NAJMŁODSZYCH

17.09.2015 Kategoria: media. Autor: admin

„MiniMini+. Poznaję z Rybką” to nowa seria książeczek skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Zostały one opracowane w oparciu o wytyczne pedagogów i przygotowują maluchy do edukacji wczesnoszkolnej. Pierwsza część pt. „Piszę a, b, c…”, poświęcona nauce alfabetu, będzie dostępna w sprzedaży od poniedziałku, 21 września.

Seria książeczek „MiniMini+. Poznaję z Rybką” ma na celu przygotowanie przedszkolaków do edukacji wczesnoszkolnej. W pierwszej części „Piszę a, b, c…” najmłodsi poznają litery, ćwiczą czynność pisania po śladach, uczą się tworzenia wyrazów oraz łączenia przedmiotów z ich nazwami. Nauce alfabetu towarzyszy postać uwielbianej przez dzieci Rybki MiniMini, która zachęca maluchy do wspólnej zabawy. Druga część pt. „Liczę 1, 2, 3…” będzie poświęcona liczeniu – nauce pisania cyfr oraz zliczaniu przedmiotów.

– Edukacyjne książeczki z Rybką MiniMini wpisują się w cele i założenia stacji MiniMini+, która wspiera rodziców w procesie wychowania, oferując mądre, zabawne i dopasowane do wieku odbiorców bajki. Dzięki nim dzieci dowiadują się wielu interesujących rzeczy, poszerzają słownictwo, uczą się rozumienia nowych pojęć, poznają pozytywne wzorce zachowań i zasady funkcjonowania w grupie – mówi Anna Gryglewicz, Brand Manager kanałów dziecięcych MiniMini+ i teleTOON+. – MiniMini+ to, podobnie jak nowa seria książek, telewizja tworzona we współpracy pedagogami i psychologami dziecięcymi – dodaje Gryglewicz.

Wydawnictwo „MiniMini+. Poznaję z Rybką” pozwala zorganizować dzieciom czas w mądry, bezpieczny i ciekawy sposób. Dzieci uczą się przez zabawę
i powtarzanie łatwych ćwiczeń w towarzystwie swojej ulubionej postaci – Rybki MiniMini. Seria wychodzi nakładem wydawnictwa Media Service Zawada, które jest wydawcą prasy i książek dla najmłodszych, m.in. Magazynu MiniMini+.

Książeczka edukacyjna „Piszę a, b, c…” jest dostępna w sprzedaży w kioskach, salonikach prasowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych od poniedziałku, 21 września.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.