Green Caffè Nero wesprze Fundację Mam Marzenie – Portal PR - 24PR
Green Caffè Nero wesprze Fundację Mam Marzenie

02.10.2015 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Green Caffè Nero wkrótce spełni marzenie Leonarda, jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. 11-letni chłopiec przeszedł ostatnio przeszczep szpiku. Aby umilić mu rekonwalescencję, ze środków przekazanych przez Green Caffè Nero, fundacja zakupi dla niego wymarzony Xbox z telewizorem.

Z tej okazji kawiarnia Green Caffè Nero MDM przy Placu Konstytucji w Warszawie przygotowała dziś dla swoich gości wyjątkowe popołudniowe spotkanie przy kawie i pysznych, świeżych przekąskach. Dużo emocji dostarczą zmagania kawowych maestro Green Caffè Nero oraz baristów ze znanej warszawskiej szkoły Colours of Coffee, które poprzedzi proces wypalania kawy w specjalnej maszynie, tzw. roasterze.

Zaangażowanie społeczne Green Caffè Nero
Działania Green Caffè Nero w obszarze CSR, prowadzone w ciągu ostatniego roku, nakierowane były na pomoc potrzebującym dzieciom. W grudniu 2014 roku firma uczestniczyła w akcji Pajacyk realizowanej przez Polską Akcję Humanitarną, a w 2015 roku nawiązała współpracę z Fundacją Mam Marzenie. W przyszłości sieć planuje nadal angażować się w inicjatywy na rzecz dzieci. Dodatkowo Green Caffè Nero chce wspierać społeczności, w sąsiedztwie których działają kawiarnie firmy. Każda kawiarnia realizuje więc lub wspiera różnego rodzaju akcje dla lokalnych środowisk.

Razem świętujemy kolejne spełnione marzenie
„Każdy człowiek ma jakieś marzenia, a ich spełnianie daje ogromną radość i satysfakcję. Bardzo cieszymy się, że możemy wesprzeć działania Fundacji Mam Marzenie. Chcemy się tą radością podzielić z naszymi klientami oraz pracownikami, zapraszając ich na wspólne świętowanie w naszej odnowionej kawiarni MDM” – powiedziała Agata Milewska, Brand Manager Green Caffè Nero.

„Fundacja Mam Marzenie od 12 lat spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz firm takich jak Green Caffè Nero możemy pokazać dzieciom i ich rodzinom, jak wielką moc mają marzenia, a tym samym dodać im siły do walki z chorobą” – powiedziała Monika Kozłowska, koordynatorka z Fundacji Mam Marzenie.

Podczas dzisiejszego spotkania bariści z Green Caffè Nero oraz ze szkoły Colours of Coffee zmierzą się ze sobą w czterech konkurencjach. Będą to: wykonanie latte art z zamkniętymi oczami, przygotowywanie espresso na czas, skomponowanie napoju kawowego na bazie espresso oraz składników dostępnych w pudełku „Magic Box” oraz konkurencja-niespodzianka, której zasady bariści poznają dopiero tuż przed wykonaniem zadania.

„Zarówno nasi maestro, jak i bariści z Colours of Coffee to prawdziwi znawcy kawy. Posiadają doświadczenie i wiedzę o jej rodzajach, paleniu oraz parzeniu. Potrafią też uczynić z kawy małe arcydzieło, łącząc ją z różnymi składnikami i przyozdabiając latte art. Jesteśmy przekonani, że ich dzisiejsze zmagania dostarczą naszym gościom wielu niezapomnianych wrażeń” – powiedziała Iza Popiołek, Coffee Quality Manager Green Caffè Nero, trzykrotna Mistrzyni Polski Baristów.

Wypalanie kawy w Green Caffè Nero
W dniu spotkania charytatywnego w kawiarni Green Caffè Nero MDM odbędzie się też proces palenia kawy w specjalnym roasterze. Firma posiada w Warszawie cztery takie urządzenia – oprócz MDM znajdują się one jeszcze w kawiarniach przy ul. Marszałkowskiej 84/92, w Al. Jerozolimskich 11/19 oraz przy ul. Pięknej 18. Zielone ziarna wypalane są kilka razy w tygodniu o różnych porach dnia. Goście przebywający w tym czasie w kawiarni mogą ten proces obserwować. Wypalanie kawy to również jedna z ulubionych czynności wielu baristów Green Caffè Nero, wymagająca wiedzy i doświadczenia. Z tego względu, dzięki roasterom nie tylko klienci mogą cieszyć się świeżo paloną kawą o bogatym smaku i aromacie, ale również bariści mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie palenia ziaren.

O Green Caffè Nero
Marka Green Caffè Nero została stworzona przez Gerry’ego Forda – właściciela Caffè Nero i Adama Ringera – założyciela i szefa Green Coffee. Od momentu otwarcia pierwszej kawiarni w 2012 roku, Green Caffè Nero pozostaje wierne misji, która przyświecała jej fundatorom: oferowaniu najlepszej kawy i tworzeniu kameralnej, domowej atmosfery, w której kawą można się delektować. Green Caffè Nero posiada 33 kawiarnie w Warszawie, a w planach ma otwieranie 10 lokali rocznie. Do końca 2015 roku otwarte zostaną cztery kawiarnie: na Placu Narutowicza, w Al. Jana Pawła II przy rogu z Al. Solidarności, w Al. KEN oraz w Royal Wilanów.
www.greencaffenero.pl

Filozofia marki
Green Caffè Nero oferuje swoim gościom najwyższej jakości kawę parzoną przez doświadczonych baristów oraz świeże jedzenie przygotowywane codziennie z regionalnych produktów. W naszych kawiarniach staramy się stworzyć miłą atmosferę europejskiego salonu, popularne miejsce spotkań towarzyskich, dostępne i przyjazne. Chcemy, aby nasze lokale były wypełnione gwarem kawiarnianym, a jednocześnie dawały poczucie komfortu, relaksu, ciepła i przytulności. Osiągamy to dzięki naszym pracownikom – otwartym i serdecznym – oraz unikalnej aranżacji wnętrz i oryginalnej muzyce. Wystrój kawiarni jest współtworzony przez polskich artystów i rzemieślników, dlatego każda z nich ma swój indywidualny charakter, który idealnie pasuje do otoczenia.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.