Czy można zhakować… lodówkę? – Portal PR - 24PR
Czy można zhakować… lodówkę?

28.11.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Urządzenia mobilne ze stałym dostępem do Internetu nikogo już nie zaskakują, ale lodówka czy pralka podłączona do Wi-Fi to nadal coś nowego. Urządzenia takie cieszą się coraz większą popularnością.
Internet of Things.

Zjawisko gromadzenia i wymiany danych przez różne przedmioty za pośrednictwem sieci komputerowej określamy pojęciem “Internet of Things” (IoT). Pojęcia to określa jedną z możliwych wizji niedalekiej przyszłości, w której nawet najprostsze urządzenia są połączone z Internetem i bez przerwy przesyłają dane. Zaczynając od smart-watchy, przez inteligentne lodówki i kończąc na inteligentnych wagach, które znajdą dla Ciebie odpowiednią dietę w Internecie na podstawie… Twojej wagi i podanych dodatkowych danych.

Czy można włamać się do pralki lub lodówki?

Na zachodzie inteligentne telewizory, lodówki, pralki cieszą się coraz większą popularnością. Jak każdą rzecz elektroniczną – również te można zhakować, tym bardziej, że bardzo szerokie grono producentów kwestie bezpieczeństwa produkowanych przez siebie urządzeń zdaje się mocno lekceważyć.

Warto pamiętać, że wyciek danych z takich urządzeń może być równie groźny, jak włamanie do komputera czy smartfona.

Router WiFi – klucz do bezpieczeństwa

– Ponieważ konfiguracja każdego z inteligentnych urządzeń może być bardzo trudna i skomplikowana, sugeruję, by zacząć od kluczowej rzeczy, czyli odpowiednich ustawień domowego routera Wi-Fi, który może stać się pierwszym, potencjalnym celem ataku – przestrzega Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej antywirusa AVG – Warto pamiętać o trzech prostych, ważnych sprawach: Po pierwsze zmień dane logowania (login i hasło) z domyślnych ustawień fabrycznych routera na własne, po drugie skonfiguruj listę urządzeń, które będą miały dostęp i będą mogły łączyć się z Twoją siecią, a po trzecie upewnij się, że zapora firewall w Twoim urządzeniu sieciowym działa i chroni Cię przed atakami z zewnątrz.

———————
Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE
Producent, importer i reseller oprogramowania. Działa od 2001 roku, a jego właścicielem jest Arkadiusz Stanoszek. Produkty AVG rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna Polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.
http://www.avg.pl; Infolinia: 801 906 906.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.