Działa już pierwsze Europejskie Centrum Badań i Rozwoju Konica Minolta – Portal PR - 24PR
Działa już pierwsze Europejskie Centrum Badań i Rozwoju Konica Minolta

11.11.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Europejskie Centrum Badań i Rozwoju (R&D) firmy Konica Minolta powstało w Brnie w Czechach. Głównym jego zadaniem jest wdrażanie innowacyjnych produktów i rozwiązań w dziedzinie automatyzacji danych, cyfrowych środowisk pracy, systemów druku 3D i elektroniki. To pierwszy tego typu ośrodek w Europie i jeden z trzech istniejących na świecie.
Warszawa, 10 listopada 2015r.

Europejskie Centrum Badań i Rozwoju Konica Minolta jest odpowiedzialne za rozwój technologiczny oraz wdrażanie innowacyjnych produktów i rozwiązań w oparciu
o informacje zgromadzone przez Konica Minolta Business Innovation Centre (BIC).

R&D to pierwszy tego typu ośrodek w Europie i jeden z trzech istniejących
na świecie (Tokyo, San Francisco). Jego zespół jest odpowiedzialny za badania
i rozwój w obszarze systemów inteligentnych czujników, automatyzacji danych, semantycznej analizy danych oraz automatyzacji cyfrowych środowisk pracy. Będzie także koncentrował się na badaniach w dziedzinie urządzeń i systemów druku 3D oraz nowych urządzeń medycznych. Nowa generacja produktów, które zostaną opracowane przez Centrum znajdzie się w globalnej ofercie Konica Minolta.

To już druga inwestycja Konica Minolta w Czechach. W marcu tego roku powołane zostało także w Brnie Centrum Informacji Klienta (Client Briefing Centre), którego celem jest poszukiwanie możliwości biznesowych, gromadzenie pomysłów
i zbieranie informacji o potrzebach klientów. Oba ośrodki planują zatrudnienie ponad 100 specjalistów branży IT w ciągu kilku kolejnych lat.

Powstanie Centrum Badań w Europie jest pierwszym krokiem w kierunku szerszej, globalnej strategii korporacyjnej Konica Minolta w dziedzinie rozwoju. Planowane jest również otwarcie kolejnych ośrodków R&D w Londynie i Berlinie
oraz Monachium, który to ma koncertować się z kolei na technologiach medycznych.

Tworzenie na całym świecie centrów badań i rozwoju oraz centrów innowacji
w biznesie stanowi istotny element strategii firmy Konica Minolta, oferującej innowacyjne produkty i usługi.

Informacje o firmie
Konica Minolta dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi, optymalizujące procesy biznesowe związane z drukowaniem, kopiowaniem i zarządzaniem dokumentów. Jest czołowym producentem i dostawcą drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych oraz cyfrowych systemów produkcyjnych monochromatycznych i kolorowych. Firma stale rozwija swoją ofertę, wyróżniając się innowacyjnością oferowanych produktów i usług w dziedzinie zarządzania i produkcji dokumentów.
Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy Konica Minolta, Inc. z siedzibą w Japonii. W Polsce posiada 15 oddziałów sprzedażowo-serwisowych.
Więcej informacji o firmie i produktach znajduje się na stronie internetowej Konica Minolta: www.konicaminolta.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.