Vaillant podarowuje ciepło podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Portal PR - 24PR
Vaillant podarowuje ciepło podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

16.12.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Dzięki pomocy firmy Vaillant kolejne domy podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju są jeszcze cieplejsze. Przekazanie nowoczesnych urządzeń grzewczych to część długofalowej współpracy pomiędzy Vaillant i Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, organizacją dobroczynną, która na co dzień opiekuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi oraz pochodzącymi z rodzin dysfunkcjonalnych.

Pod koniec listopada br. w budynkach największej i zarazem najstarszej w Polsce SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju zakończyła się instalacja kolejnych wysokiej jakości systemów ogrzewania podarowanych przez firmę Vaillant. Wydajne i przyjazne urządzenia zamontowane zostały w domu zamieszkałym przez podopiecznych organizacji, a także
w budynku, w którym znajdują się pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia zajęć z dziećmi, w tym pracownia komputerowa i sala gimnastyczna.

To nie pierwsza tego typu pomoc przekazana przez firmę Vaillant – światowego eksperta
w zakresie nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań grzewczych oraz wentylacyjnych. Vaillant od 2013 r. wspiera modernizację urządzeń grzewczych w SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju. Dostarczone przez firmę nowoczesne rozwiązania zapewniają ciepło oraz ciepłą wodę użytkową mieszkańcom SOS Wioski Dziecięcej. Zastąpiły one starsze i nieefektywne urządzenia, umożliwiając ograniczenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie oraz energię elektryczną. Co więcej, specjaliści Vaillant dbają o bieżący przegląd funkcjonujących już instalacji i ich utrzymanie w optymalnym stanie.

– Cieszymy się, że ponownie mogliśmy pomóc SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju. Jako firma rodzinna jesteśmy dumni, że realizujemy projekt, który w istotny sposób przyczynia się do stworzenia jak najlepszych warunków dla zamieszkujących ją dzieci oraz ich opiekunów. To nie koniec naszej współpracy – mówi Anna Augustyniak z Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o.

-W budynkach, w których zainstalowano nowe urządzenia zrobiło się o wiele cieplej. Nowe instalacje zamontowano nie tylko w domach SOS ale także w salach, gdzie dzieci rozwijają swoje pasje. Teraz dzieci jeszcze chętniej uczestniczą w ćwiczeniach w sali sportowej czy zajęciach komputerowych. Pragniemy, aby nasi podopieczni mieli ciepły i przyjazny dom. Pomoc, którą otrzymaliśmy od firmy Vaillant, jest dla nas bardzo ważna – mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Od czasu założenia w 1874 r., Vaillant przykłada dużą wagę do wspierania projektów o charakterze społecznym. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z głównych kryteriów strategii zrównoważonego rozwoju całej Grupy. Kierując się tą strategią Grupa Vaillant podpisała długoterminową umowę partnerską ze światowym Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, zgodnie z którą firma stała się wyłącznym partnerem SOS Wiosek
w zakresie dostarczania energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska technologii grzewczych.

W Polsce współpraca i związana z nią pomoc ze strony firmy rozpoczęła się we wrześniu 2013 r. Vaillant sukcesywnie modernizuje instalacje grzewcze w domach i budynkach SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju oraz regularnie przeprowadza przeglądy techniczne istniejących urządzeń.

Grupa Vaillant
Grupa Vaillant, z siedzibą Remscheid w Niemczech, jest wiodącym na świecie dostawcą najwyższej jakości rozwiązań w zakresie systemów grzewczych i wentylacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów energooszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska naturalnego. Jako jeden z liderów w branży Grupa Vaillant rozwija i wytwarza produkty, systemy i usługi dostosowane do indywidualnych potrze odbiorców, których celem jest poprawa komfortu w każdym domu. Bogata oferta firmy zawiera zarówno wydajne urządzenia grzewcze oparte na tradycyjnych technologiach paliw, jak i systemowe rozwiązania pozwalające na korzystanie z odnawialnych źródeł energii.
Grupa Vaillant jest reprezentowana w Polsce przez spółkę Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to pozarządowa organizacja dobroczynna, która opiekuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi oraz pochodzącymi z rodzin dysfunkcjonalnych. Organizacja należy do światowego Stowarzyszenia SOS Kinderdorf International; największej na świecie organizacji charytatywnej działającej w 135 krajach. W Polsce Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce istnieje ponad 30 lat. Obecnie opieką Stowarzyszenia objętych jest ponad 1 450 potrzebujących dzieci.

SOS Wioska Dziecięca w Biłgoraju
SOS Wioska Dziecięca w Biłgoraju jest najstarszą wioską w Polsce stworzoną przez Stowarzyszenie. Kamień węgielny pod jej powstanie wmurowano już w 1979 r., a uroczyste otwarcie miało miejsce w maju 1984 r. Dotychczas swój dom w SOS Wiosce znalazło 389 dzieci,
a ponad 150 usamodzielniło się i założyło własne rodziny. Obecnie w SOS Wiosce Dziecięcej
w Biłgoraju wychowuje się 70 dzieci w 10 rodzinach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.