4,6 MLN POLAKÓW SKORZYSTAŁO Z PACZKOMATÓW® INPOST W 2015 ROKU – Portal PR - 24PR
4,6 MLN POLAKÓW SKORZYSTAŁO Z PACZKOMATÓW® INPOST W 2015 ROKU

26.01.2016 Kategoria: INNE. Autor: admin

Rok 2015 był rekordowy pod względem liczby przesyłek nadanych za pomocą Paczkomatów® InPost – wzrosła ona aż o 86% w porównaniu rok do roku. Tradycyjnie największy wolumen paczek odnotowano w grudniu. W zeszłym roku z samoobsługowych terminali InPost skorzystało blisko 4,6 mln Polaków

– z czego ponad 2 mln dokonało tego po raz pierwszy, a przeciętny użytkownik innowacyjnych terminali zamówił 3,7 paczki – w najbardziej zajętym dniu wydano ich aż 145 787. Liczba przesyłek nadanych za pomocą innowacyjnych maszyn w Polsce systematycznie wzrasta – co miesiąc średnio o 10%.
Paczkomat InPost 1
„Rok 2015 był pełen wytężonej pracy nad rozwojem działalności Paczkomatów® InPost. Nieustannie skupiamy się na zapewnieniu płynnego obrotu przesyłek – właśnie dlatego systematycznie rozszerzaliśmy sieć naszych innowacyjnych terminali w Polsce. Tylko w ubiegłym roku uruchomiliśmy aż 800 nowych maszyn, a do końca 2016 roku liczba urządzeń zostanie powiększona do 2600. Zadbaliśmy o to, aby każdy Paczkomat® InPost był wyposażony w czytnik kart – większość z nich umożliwia także płatności zbliżeniowe. Wdrożyliśmy również zaawansowane narzędzia związane z rozwojem dostaw wielokanałowych – umożliwiają one elastyczne przekierowanie paczki. Dzięki nim nasi klienci –na każdym etapie realizacji zamówienia – mogą zmienić formę doręczenia przesyłki, wybierając jedną z trzech dostępnych opcji dostawy: Paczkomatu® InPost, POK lub kuriera” – komentuje Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.
Kluczowe dane podsumowujące działalność Paczkomatów® InPost w 2015 roku:
• 2 mln nowych użytkowników
• 907% – wzrost liczby przesyłek w porównaniu do 2012 roku
• 256% – wzrost liczby przesyłek w porównaniu z rokiem 2013
• 62% – wzrost liczby paczek w grudniu w porównaniu z listopadem 2015
• 145 787 – liczba przesyłek w najbardziej zajętym dniu 2015 roku
• 587 paczek obsłużyło urządzenie cieszące się największą popularnością w dniu szczytowego obłożenia – to średnio 24,5 przesyłek na godzinę, czyli jedna co 150 sekund
„Z myślą o e-klientach dokonujących zakupów na zagranicznych platformach sprzedażowych – wprowadziliśmy także rozwiązania cross-border. Usługa obejmuje dostawy kurierskie do 15 europejskich krajów oraz dostawę do Paczkomatów® InPost w Czechach i na Słowacji. W 2016 roku nie zamierzamy spoczywać na laurach. Dalej chcemy zwiększać wolumeny i wprowadzać kolejne udogodnienia dla e-konsumentów” – komentuje Rafał Brzoska.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Akademię Morską w Szczecinie, nawet 64% użytkowników zrezygnowałaby z zakupu w sklepie internetowym, jeśli nie oferowałby on usługi dostawy zamówionego produktu do Paczkomatów® InPost . Badania wykazały również, że dostawa do innowacyjnych terminali jest konkurencyjna w stosunku do usług Poczty Polskiej – aż 88% respondentów uznało, że Paczkomaty® InPost są lepsze, a 75% badanych ocenia je lepiej i dużo lepiej niż tradycyjne usługi kurierskie. Ponadto 93% użytkowników Paczkomatów® InPost nie nadkłada drogi lub pokonuje maksymalnie 5 km w celu odebrania przesyłki z terminala, a 79% osób wskazuje na bliską odległość Paczkomatu® InPost od miejsca zamieszkania, jako najważniejsze kryterium przy wyborze jego lokalizacji. Już 61% respondentów korzysta z urządzeń po drodze do pracy, szkoły, lub przy okazji robienia zakupów.
Grupa Integer.pl systematycznie rozszerza sieć Paczkomatów® InPost w Polsce – w 2015 roku uruchomiono 800 nowych maszyn, a do końca 2016 roku zostanie ona powiększona do 2600 urządzeń. Decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Paczkomaty® InPost dostępne są w najlepszych lokalizacjach komercyjnych, a także na dworach kolejowych. W ramach współpracy z PKP S.A. obecnie terminale działają już m.in. na dworcach: Warszawa Centralna, Poznań Główny, Katowice czy Rzeszów Główny.
Najwyższą jakość Paczkomatów® InPost podkreśla otrzymanie licznych wyróżnień międzynarodowych m.in.: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013 czy nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”.
Więcej informacji na: www.paczkomaty.pl, www.integer.pl oraz www.twoj.inpost.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.