„PORĄB I SPAL” – NOWA KSIĄŻKA WYDAWNICTWA AGORA – Portal PR - 24PR
„PORĄB I SPAL” – NOWA KSIĄŻKA WYDAWNICTWA AGORA

28.01.2016 Kategoria: INNE. Autor: admin

W czwartek, 28 stycznia br. swoją premierę ma książka „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” Larsa Myttinga. Wydanie, pełne praktycznych informacji i subtelnego humoru, w którym pobrzmiewa tęsknota za prostym życiem, pokochały już setki tysięcy czytelników na świecie. Polską edycję przygotowała Agora wraz z wydawnictwem Smak Słowa.
Porab_i_spal_okladka (2)

„Porąb i spal” to deklaracja miłości do ciała, przyrody, natury i korzystania z jej dobrodziejstw. Lars Mytting pokazuje, że każdy ma własną filozofię rąbania drewna. Pokazuje też, jak silna jest dziś potrzeba ucieczki od cywilizacji, bycia sam na sam ze sobą i obcowania z czysto fizycznymi siłami, z naturą.

Jego książka pełna jest historii ludzi i miejsc związanych z drewnem, całych pokoleń: dziadków, ojców, synów i wnuków; mężczyzn, ale też fascynujących kobiet. Mytting to genialny gawędziarz, który w dowcipny i pełen ciepła sposób przelewa na papier swoją miłość do drewna. To także pasjonat i znawca, który dzieli się z czytelnikami swoją bogatą wiedzą, anegdotami, kulturowo-obyczajowymi ciekawostkami o wszystkim, co mniej lub bardziej wiąże się z norweską tradycją rąbania, suszenia i palenia tego nadzwyczajnego surowca.

Lars Mytting urodził się w 1968 roku, pochodzi z Norwegii. Z wykształcenia jest dziennikarzem, pisał między innymi dla „Dagningen”, „Aftenposten”, „Arbeiderbladet” i „Beat”, pracował także jako redaktor w jednym z norweskich wydawnictw. Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Hestekrefter” („Konie mechaniczne”), która została przetłumaczona na kilka języków i jest jednym z najlepiej sprzedających się norweskich debiutów wszech czasów.

Od 28 stycznia br. książkę „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 801 130 000, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory:
https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.