„FORTUNA PO POLSKU” – NOWA KSIĄŻKA WYDAWNICTWA AGORA – Portal PR - 24PR
„FORTUNA PO POLSKU” – NOWA KSIĄŻKA WYDAWNICTWA AGORA

17.02.2016 Kategoria: Książki. Autor: admin

Już w czwartek, 18 lutego br. swoją premierę będzie mieć książka „Fortuna po polsku” autorstwa Leszka Kostrzewskiego i Piotra Miączyńskiego. To porywająca opowieść o wielkich fortunach, znanych rodach i stworzonych przez nie markach, które istnieją do dziś. Wydanie ukaże się nakładem Agory.

Fortuna_po_polsku_okladka (00000003)

Książka „Fortuna po polsku” przedstawia sukces i pieniądze w wielkim stylu – przyniosły je m.in. pączki od Bliklego, czekolada od Wedla, buty od Kielmana, futro od Hersego, suknie od braci Jabłkowskich, garnitury od Turbasy, kremy od Soszyńskiego, kolczyki od Kruka.

Leszek Kostrzewski i Piotr Miączyński swoją opowieść zaczynają ponad 150 lat temu, gdy do stolicy Królestwa Polskiego przyjeżdża z Niemiec młody cukiernik Karol Wedel, a trzej bracia Hersowie otwierają tu Skład Koronek. Później czytelnik trafia do przedwojennej Warszawy, której śmietanka towarzyska spotyka się przy kawie u Bliklego, a zakupy robi u braci Jabłkowskich. W końcu przenosi się do epoki PRL, gdy prywatni przedsiębiorcy – jak Soszyńscy czy Krukowie – usiłują przechytrzyć władzę ludową. Wreszcie dociera do XXI wieku, kiedy to buty od Kielmana czy garnitury od Turbasy wciąż są kwintesencją elegancji, choć dostępną tylko dla wybranych.

Leszek Kostrzewski i Piotr Miączyński są dziennikarzami działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. Leszek Kostrzewski jest z wykształcenia i z zamiłowania historykiem. Od 1999 roku jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. W 2005 roku z oddziału w Zielonej Górze przeniósł się do działu gospodarczego w Warszawie. Od tej pory pisze o gospodarce, starając się dostrzec ludzkie historie pomiędzy rzędami cyfr. Piotr Miączyński jest dziennikarzem, blogerem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1999 roku pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Jest miłośnikiem starej Warszawy, z której pochodzi jego rodzina, wygnana stąd po II wojnie światowej.

Od 18 lutego br. książkę „Fortuna po polsku” będzie można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 801 130 000, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.