inkBOOK 8. Czytnik e-booków dla wymagających – Portal PR - 24PR
inkBOOK 8. Czytnik e-booków dla wymagających

08.02.2016 Kategoria: TECH. Autor: admin

inkBOOK 8 został stworzony z myślą o użytkownikach poszukujących profesjonalnego czytnika e-booków. Jego duży, 8-calowy ekran daje więcej możliwości. Nowy inkBOOK idealnie nadaje się do czytania wielkoformatowych publikacji, np.: dokumentów, prasy, podręczników, stron internetowych, komiksów oraz książek.

001_inkBOOK_8_Device_Front_Rear (00000003)
inkBOOK 8 to czytnik e-booków o zdecydowanie bardziej profesjonalnym charakterze, wyróżniający się na tle dominujących na rynku 6-calowych czytników. Jego duży, 8-calowy ekran na pewno docenią miłośnicy komiksów oraz osoby, które na co dzień pracują z dokumentami lub specjalistycznymi publikacjami zapisanymi formacie PDF. Nowy inkBOOK pozwala na wyświetlanie większej ilości treści i daje możliwość lepszego dopasowania rozmiaru czcionki. Przypadnie do gustu również uczniom i studentom, ponieważ pozwala na wygodne korzystanie z cyfrowych podręczników.
Pomimo swoich rozmiarów, inkBOOK 8 należy do najsmuklejszych urządzeń na rynku czytników e-booków. W obudowie o grubości zaledwie 8,4 mm, umieszczony został dotykowy, doświetlany wyświetlacz E Ink Pearl™, o formacie 4:3 i rozdzielczości 1024 x 768. Nowy model czerpie z doświadczeń polskiej marki MIDIA oraz stojącej za nią firmy Arta Tech z Wrocławia. Podobnie jak 6-calowe czytniki inkBOOK Onyx oraz Obsidian, również inkBOOK 8 bazuje na docenianym i lubianym systemie Android. Polskojęzyczna nakładka ułatwia korzystanie z urządzenia, a otwarte środowisko pozwala na instalację dodatkowych aplikacji i personalizację czytnika. Użytkownik może sięgnąć po jedną z darmowych usług z pakietu Midiapolis. Wirtualny dysk Midiapolis Drive umożliwia szybkie i wygodne przesyłanie książek oraz dokumentów bezpośrednio na urządzenie, a aplikacja Midiapolis News pozwala swobodnie czytać treści z Internetu.
Wykonany w technologii e-papieru wyświetlacz inkBOOKa 8 jest niezwykle energooszczędny. Większa przekątna ekranu oznacza, że nie trzeba tak często zmieniać stron. W efekcie czas pracy urządzenia uległ wydłużeniu. W normalnym cyklu użytkowania czytnik wystarczy ładować raz na kilka tygodni. Matowa powierzchnia wyświetlacza w znacznym stopniu redukuje odbicia świetlne, a jego imitująca kartkę papieru faktura sprawia, że czytanie z inkBOOKa 8 jest przyjemniejsze niż z tabletu czy smartfonu. Poziom doświetlenia ekranu można dynamicznie regulować. Wzrok nie ulega więc zmęczeniu nawet przy wielogodzinnej lekturze.
Czytnik posiada 8 GB wbudowanej pamięci oraz gniazdo kart microSD, obsługujące nośniki o pojemności do 32 GB. Komunikację bezprzewodową zapewnia moduł Wi-Fi w standardzie 802.11b/g/n. inkBOOK 8 obsługuje e-booki we wszystkich popularnych formatach (m.in.: EPUB, MOBI oraz PDF ze wsparciem dla funkcji reflow). Urządzenie ma wymiary 198 x 144 x 8,4 mm i waży zaledwie 258 g.
Na rynku polskim inkBOOK 8 dostępny jest od 8 lutego, w sugerowanej cenie 849 złotych brutto. Można do niego dokupić dedykowane, stylizowane na książkę etui, zapewniające dodatkową ochronę czytnika. Sugerowana cena etui to 79 złotych brutto. inkBOOK 8 oferowany jest z 24-miesięczną gwarancją door-to-door, z polskim serwisem i aktualizacją oprogramowania.
Tagi: inkBOOK, inkBOOK 8, MIDIA, Arta Tech, Midiapolis Drive, czytnik e-książek, e-czytnik, E Ink Pearl, technologia e-papieru, EPD, E Ink, polski czytnik e-booków, czytnik książek elektronicznych, czytnik komiksów

DODATKOWE INFORMACJE:

Strona produktu czytnik e-booków inkBOOK 8: http://www.my-midia.com/#!inkbook-8/p0ult
inkBOOK 8 w ofercie sklepu Midiapolis.pl: https://midiapolis.pl/czytniki-ebookow/inkbook-8
Strona producenta, firmy Arta Tech: http://artatech.pl/

inkBOOK 8 – SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
● Ekran:
○ 8 cali E Ink® Pearl (EPD; 16-odcieni szarości)
○ dotykowy (pojemnościowy)
○ doświetlenie
○ rozdzielczość: 1024 × 768 pikseli (160 dpi)
● Bateria: 2800 mAh Li-ION Polymer
● Wymiary: 198×144×8,4 mm
● Waga: 258 g
● Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0 GHz
● Pamięć RAM: 512 MB
● Pamięć wewnętrzna: 8 GB (faktyczna pojemność sformatowanego nośnika jest mniejsza)
● Obsługa sieci bezprzewodowych Wi-Fi (802.11b/g/n)
● Porty:
○ micro-USB 2.0
○ port karty pamięci microSD do 32 GB
● System operacyjny: Android 4.2.2
● Zainstalowane aplikacje: Biblioteka (Książki), Midiapolis Drive (Dysk), Instrukcja obsługi, Przeglądarka internetowa (Internet), Księgarnia, Menadżer plików, Midiapolis News (News), Midiapolis App Store, Notatnik, Obrazy, Pobrane, Poczta, Słownik (QuickDic), Ustawienia
● Wsparcie dla: Windows, Linux, MacOS
● Wspierane formaty:
○ Dokumenty i książki: EPUB i PDF (reflow) z Adobe DRM (ADEPT), MOBI (bez DRM), TXT, FB2, HTML, RTF
● Kolor: Czarny

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.