Nowatorskie oprogramowanie firmy Ericsson zmienia oblicze pojazdów Volvo – Portal PR - 24PR
Nowatorskie oprogramowanie firmy Ericsson zmienia oblicze pojazdów Volvo

25.02.2016 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Firma Ericsson (NASDAQ:ERIC) przekazała dziś więcej informacji na temat swoich planów wprowadzenia najnowszych systemów łączności w autonomicznych samochodach. W związku z tym, że autonomiczna jazda staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, uwagę zwraca się na nieregularne pokrycie sieciowe na autostradach, co stoi na drodze doskonałym osiągnięciom w zakresie multimediów i wydajności.

volvo2 (2)

Na CES 2016 w Las Vegas firmy Ericsson i Volvo Cars ogłosiły wspólny program badawczy nad rozwojem inteligentnych, szerokopasmowych rozwiązań strumieniowego przesyłania danych, które sprawią, ze zarówno kierowcy, jak i pasażerowie skorzystają z nowych rozwiązań podczas jazdy autonomicznym pojazdem Volvo. Nowe technologie w ramach programu badawczego planuje się zintegrować z autonomicznymi samochodami Volvo.

Funkcje łączności w samochodach autonomicznych ogłoszone przez firmę Ericsson wykorzystują kreatywne technologie zapewniające doskonałe doświadczenia z korzystania z mediów w takich pojazdach, szczególnie na szybkich autostradach. Środowisko to stanowi szczególnie duże wyzwanie, ponieważ nie zakłada się, że przepustowość i zarządzanie danymi będą wspierać duże ilości danych mobilnych przy jeździe z wysoką prędkością. Podczas gdy zasięg sieci jest silny w lokalizacjach statycznych, jest on bardzo niespójny na autostradach i w samochodzie można korzystać tylko z ograniczonej ilości danych.

Program badawczy firm Ericsson i Volvo Cars zostanie zaprezentowany wraz z najnowszym autonomicznym samochodem Volvo na targach Mobile World Congress 2016 od 22 do 25 lutego 2016 r.

Firma Ericsson wspiera opracowaną przez Volvo technologię Connected Vehicle Cloud (CVC) – opartą na platformie Multiservice Delivery Platform firmy Ericsson – od 2013 r. CVC oferuje rozwiązania informacyjno-rozrywkowe, aplikacje i usługi łączności w nowych pojazdach Volvo.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.