Taksówka w smart city – Portal PR - 24PR
Taksówka w smart city

08.02.2016 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

W nowoczesnych miastach taksówki odgrywają coraz istotniejszą rolę. Rośnie ona wraz z pojawiającymi się ograniczeniami wjazdu samochodów do centrum europejskich aglomeracji.

bmw_Wawa_taxi_1 (00000003)
Jesteśmy świadkami kolejnych istotnych zmian w funkcjonowaniu współczesnych miast nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. W ramach idei smart city samorządy wprowadzają wiele nowoczesnych rozwiązań, które mają zwiększyć komfort życia mieszkańców, zmniejszyć natężenie ruchu, rozładować korki, ograniczyć hałas, a także znacząco poprawić jakość powietrza. Ważną rolę w funkcjonowaniu aglomeracji odgrywają taksówki, które współtworzą ekosystem transportu publicznego.
„Od lat obserwujemy wzrost zainteresowania usługami taksówkarskimi, które świetnie uzupełniają komunikację publiczną na dłuższych i krótszych trasach. Wśród czynników wpływających na popularność taksówek są m.in. systematyczne wzbogacanie ofert i dostosowywanie ich do wymogów klientów biznesowych oraz indywidualnych” – mówi Agata Wieczorek, Dyrektor Strategiczny w korporacji Wawa Taxi.
W coraz bardziej zatłoczonych miastach taksówki są świetnym środkiem transportu. Mają znikomy wpływ na natężenie ruchu drogowego, dzięki możliwości poruszania się po tzw. bus pasach. Taksówkarze są doskonałym źródłem informacji o korkach i innych utrudnieniach (np. wypadkach), w czym wspomagają miasto i jego służby w zakresie gromadzenia danych traffic. Nie blokują również miejsc parkingowych, gdyż mają własne wyznaczone strefy postoju. Dzięki inwestycjom
w nowoczesną flotę samochodów, korporacje taksówkowe wyróżniają się także w zakresie działań na rzecz poprawy jakości powietrza i zmniejszenia ilości spalin.
Jednym z najczęściej stosowanych pomysłów związanych z ochroną środowiska w wielu krajach Europy jest ograniczanie wjazdu do centrum miast oraz tworzenie tzw. stref ekologicznych,
w których mogą poruszać się jedynie auta spełniające najbardziej rygorystyczne normy emisji zanieczyszczeń. Tego typu zony wyznaczono m.in. w Austrii, Czechach, Danii, Francji, Holandii, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Także w naszym kraju rozważane są podobne pomysły
w ramach zmian przepisów o ochronie środowiska naturalnego.
Ograniczenia w ruchu wiążą się z zapewnieniem odpowiedniego transportu i dodatkowych zachęt dla kierowców, by zrezygnowali z własnych aut. Ekologiczne taksówki bardzo dobrze uzupełniają tradycyjną komunikację autobusową, tramwajową oraz kolejową, która jest systematycznie modernizowana przez samorządy.
„Każda korporacja taksówkowa powinna inwestować w nowoczesną, ekologiczną flotę. To wpływa nie tylko na konkurencyjność, ale także jest korzystne dla środowiska naturalnego.
W aglomeracjach, które przeznaczają mnóstwo środków w poprawę jakości powietrza oraz wprowadzają strefy ekologiczne, każde działanie prośrodowiskowe jest jak najbardziej pożądane” – podkreśla Agata Wieczorek.
„Wawa Taxi jest pod tym względem bardzo aktywna. 10 lat temu rozpoczęliśmy tworzenie projektu prośrodowiskowego, w ramach którego naszą flotę wzbogaciło 360 Seatów zasilanych gazem ziemnym. Od 2011 r. regularnie wprowadzamy nowe samochody, które użytkowane są jedynie przez okres 12 miesięcy, a następnie zostają wymienione na kolejne, bezpośrednio z linii produkcyjnej. Obecnie zaowocowało to flotą aut marki BMW, spełniających najbardziej rygorystyczne restrykcje dotyczące czystości spalin. Jest to obecnie jedyna tak proekologiczna inicjatywa na skalę krajową” – dodaje Dyrektor Strategiczny w Wawa Taxi.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.