WIZZ AIR OGŁASZA OTWARCIE NOWEJ BAZY ORAZ SIEDMIU NOWYCH TRAS Z KUTAISI – Portal PR - 24PR
WIZZ AIR OGŁASZA OTWARCIE NOWEJ BAZY ORAZ SIEDMIU NOWYCH TRAS Z KUTAISI

17.02.2016 Kategoria: Podróże i turystyka, turystyka. Autor: admin

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił dziś otwarcie bazy na międzynarodowym lotnisku w Kutaisi we wrześniu 2016 roku. Wizz Air wyposaży bazę w samolot typu Airbus A320 i poszerzy swoją ofertę o 7 europejskich tras.

Wizz Air wprowadzi nowe loty, które będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Pasażerowie będą mogli korzystać z połączeń Kutaisi – Berlin Schönefeld, Monachium Memmingen, Mediolan Bergamo, Dortmund, Larnaka i Sofia. Zostanie uruchomiony również kierunek Kutaisi – Saloniki, który będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu. Wraz z nowymi połączeniami, siatka połączeń Wizz Air z Gruzji to 11 tras do ośmiu krajów. Ceny biletów zaczynają się od 24,99 euro.
Kutaisi, znane z pięknej przyrody, wielu ogrodów i otoczonych drzewami ulic, jest drugim co do wielkości miastem w Gruzji. Na szczególną uwagę zasługuje najcenniejsza budowla sakralna w mieście – katedra Bagrati, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w Kutaisi w 2012 roku i do tej pory przewiozła ponad 500 000 pasażerów.
Uroczyste ogłoszenie nowej bazy nastąpiło dzisiaj podczas konferencji prasowej w Tbilisi. Gościem specjalnym był wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji Dimitri Kumsishvili i Dyrektor Korporacyjny Wizz Air Owain Jones.

NOWE POŁĄCZENIA WIZZ AIR Z GRUZJI:

Kierunek Dni Data rozpoczęcia Ceny od*
Kutaisi – Berlin poniedziałek, piątek 23 września 2016 39,99 euro
Kutaisi – Monachium Memmingen poniedziałek, piątek 23 września 2016 39,99 euro
Kutaisi – Mediolan Bergamo środa, niedziela 25 września 2016 39,99 euro
Kutaisi – Dortmund środa, niedziela 25 września 2016 39,99 euro
Kutaisi – Saloniki wtorek, czwartek, sobota 24 września 2016 29,99 euro
Kutaisi – Larnaka wtorek, sobota 24 września 2016 24,99 euro
Kutaisi – Sofia wtorek, sobota 24 września 2016 29,99 euro

Owain Jones, Dyrektor Korporacyjny w Wizz Air powiedział: ”Jesteśmy szczęśliwi, że Wizz Air ma pozytywny wpływ nie tylko na kulturę i turystykę, ale także na rozwój gospodarczy Kutaisi. Tym samym chcemy podkreślić nasze zaangażowanie dostarczając Gruzinom wysoki poziom usług i niskie ceny biletów lotniczych do coraz większej liczby miast w Europie. Otwarcie nowej bazy i zatrudnienie lokalnej społeczności przyniesie obupólne korzyści zarówno dla Gruzji i Wizz Air. Zdajemy sobie sprawę jak ważne, w regionach rozwoju ekonomicznego, są przystępne ceny podróży lotniczych. To zawsze jest dla nas istotnym czynnikiem, szczególnie w miastach, gdzie mamy swoje bazy.”
Dimitri Kumsishvili, wicepremier, Minister Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji powiedział: “Jest mi niezmiernie miło powitać Wizz Air na otwarciu bazy linii w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Kutaisi. Jesteśmy dumni, że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała powstaniem bazy Wizz Air na pierwszym niskokosztowym lotnisku w regionie. Jesteśmy przekonani, że port lotniczy w Kutaisi będzie skutecznie wspierał operacje Wizz Air, co korzystnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym kraju, i umożliwi gruzińskim pasażerom obniżenie kosztów podróży do wielu europejskich miast. Otwarcie bazy Wizz Air stworzy nowe miejsca pracy dla specjalistów, ale będzie też miało pozytywny wpływ na cały sector lotniczy.“
Wizz Air otrzymał tytuł 2016 Value Airline of the Year przyznawany przez magazyn Air Transport World, jeden z czołowych tytułów poświęconych tematyce lotniczej.
-Koniec

O Wizz Air
Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ z 66 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 24 baz na ponad 400 trasach łączących 119 lokalizacji w 38 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 600 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość́ usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 19.2 miliona pasażerów w 2015 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz jest zrzeszona w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices.

Międzynarodowy Port Lotniczy w Kutaisi
Międzynarodowy Port Lotniczy w Kutaisi jest własnością i w pełni obsługiwany przez Zjednoczone Porty Lotnicze Gruzji, spółkę należącą do Ministerstwa Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji. Lotnisko zostało przebudowane w 2012 roku i było pierwszym międzynarodowym portem lotniczym w regionie oferując atrakcyjne cenowo usługi lotnicze. Przez ponad trzy lata, Międzynarodowy Port Lotniczy w Kutaisi obsłużył ponad 600 000 pasażerów.
*bilet w jedną stronę ze wszystkimi podatkami i opłatami obowiązkowymi

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.