WOJCIECH ŚWIERCZYŃSKI WYDAWCĄ „GAZETY WYBORCZEJ” – Portal PR - 24PR
WOJCIECH ŚWIERCZYŃSKI WYDAWCĄ „GAZETY WYBORCZEJ”

02.02.2016 Kategoria: Kariera. Autor: admin

Od lutego 2016 r. wydawcą – dyrektorem zarządzającym „Gazety Wyborczej” będzie Wojciech Świerczyński. Jako nowy wydawca i dyrektor zarządzający będzie on odpowiedzialny za wyniki finansowe „Gazety Wyborczej” i realizację jej celów strategicznych. Jego główne zadania to uspójnienie i nadzór nad działaniami zespołów sprzedaży, działów wsparcia, marketingu i promocji oraz redakcji.

– W wymagającym świecie współczesnych mediów, w którym mierzymy się z kolejnymi wyzwaniami, niezbędna jest zarówno dbałość o treści, jak i o stricte biznesową stronę działalności. Co istotne, obu tym aspektom musimy poświęcić pełną uwagę tak, aby „Gazeta Wyborcza” szybciej odczuła pozytywne skutki podejmowanych przez nas działań transformacyjnych. Jestem przekonany, że Wojciech Świerczyński, dzięki ogromnemu doświadczeniu z zakresu zarządzania projektami w trudnym otoczeniu rynkowym oraz wiedzy o Agorze, będzie świetnym szefem tego biznesu i wspólnie z redakcją „Gazety Wyborczej” zadba o jej rozwój i efektywność operacyjną – komentuje Robert Musiał, członek zarządu Agory.
Wojciech Świerczyński jest związany zawodowo z Agorą od 1990 r. Swoją karierę w spółce zaczynał jako sprzedawca reklam do pierwszych wydań „Gazety Wyborczej” w Katowicach. Kolejnym powierzonym mu zadaniem było stworzenie zespołu marketingu w Katowicach, a następnie kierowanie nim oraz zarządzanie działem sprzedaży. W 1997 r. rozpoczął pracę w segmencie Druk i odpowiadał za budowę i uruchomienie drukarni w Tychach; w 2003 r. został jej dyrektorem. Od 2013 r. nadzoruje dział sprzedaży Druku w Grupie Agora. Dzięki działaniom jego zespołu Grupa Agora poprawiła efektywność sprzedaży usług poligraficznych dla klientów zewnętrznych, wykorzystując potencjał swoich drukarni. Jest on także członkiem zarządu spółki Agora Poligrafia – właściciela drukarni. Wnosi do zespołu „Gazety Wyborczej” istotne kompetencje zarządcze związane z prowadzeniem działalności biznesowej oraz poprawą jej efektywności, które będą pomocne w procesie stabilizacji wyniku operacyjnego segmentu Prasa.
Wojciech Fusek, który dotychczas łączył funkcje dyrektora wydawniczego i zastępcy redaktora naczelnego, skoncentruje się na działaniach redakcyjnych. Jako jeden z zastępców redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” będzie odpowiedzialny za działalność dziennika w obszarze cyfrowym i koordynację pracy redakcji.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.