ZTM wybrał Mobilis na 8 lat – Portal PR - 24PR
ZTM wybrał Mobilis na 8 lat

16.02.2016 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Warszawski ZTM podpisał dziś umowę z Grupą Mobilis na obsługę komunikacji miejskiej przez najbliższe 8 lat, finalizując tym samym przetarg na 50 przegubowych oraz 50 dziewięciometrowych autobusów. Wszystkie pojazdy będą spełniały najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6. Sto fabrycznie nowych autobusów wyjedzie na stołeczne drogi w sierpniu 2016 roku.

Mobilis obsługuje komunikację miejską w Warszawie od 2003r. Udział przewoźnika w stołecznym rynku autobusowym w 2015r. był dwa razy wyższy niż kolejnego przewoźnika komercyjnego. Obecnie Mobilis obsługuje pięć kontraktów z ZTM. W ramach wszystkich zawartych umów dostarczane są autobusy różnej klasy – od mini (8m) do mega (18m). Wraz z rozpoczęciem realizacji najnowszego kontraktu warszawski tabor Mobilis liczyć będzie łącznie do 300 pojazdów.
Obsługa komunikacji miejskiej w Warszawie to dla nas ważny obszar, w którym chcemy się doskonalić i rozwijać. Przetarg na sto autobusów różnił się od wcześniejszych pod względem kryteriów wyboru. Wymagania tym razem były wyjątkowo wysokie, dlatego też cieszymy się, że to nasze usługi wybrał ZTM – mówi Dariusz Załuska, Prezes Mobilis Group. – Oprócz wysokiej jakości przejazdów i komfortu pasażerów przy wyborze istotna była również konkurencyjność oferty, która wygeneruje dla Warszawy dodatkowe oszczędności związane z zarządzaniem taborem. Aby dostosować się do wymagań przetargowych, poczyniliśmy wiele nowych inwestycji, które dodatkowo zapewnią także wyższą niż wymagana jakość obsługi wszystkich pozostałych kontraktów z warszawskim ZTM – dodaje Dariusz Załuska.
8 lat jeszcze lepszej podróży
Komfort podróży zapewnią nowe wysokiej klasy pojazdy – Solaris Urbino 8.9 LE oraz Mercedes Benz Conecto G. Wszystkie będą spełniać najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6 i wyposażone będą w biletomaty. ZTM w bardzo szczegółowy sposób opisał również wymagania dotyczące wyposażenia zaplecza technicznego oraz procesów obsługi i napraw, dzięki czemu jakość świadczenia usług przewozowych wzrośnie.
– Wymagania zakończonego właśnie przetargu były wyższe niż standardowo, czego pozytywne efekty zobaczymy już w sierpniu 2016 r. Przetarg skonstruowany został w taki sposób, aby wyłoniony oferent zapewnił pasażerom wysoki standard przejazdów. Wejście w życie umowy, poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami, wpłynie na podwyższenie jakości i komfortu podroży pasażerów stołecznej komunikacji miejskiej i podmiejskiej – deklaruje Wiesław Witek, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.
Nowoczesne systemy lokalizacji i pełen etat dla kierowców
Nowe miejskie autobusy oddane do użytku przez Mobilis w Warszawie będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne, które, jak podkreśla ZTM, będą miały duże znaczenie w sprawnym zarządzaniu flotą. – Po raz pierwszy dla operatora, który będzie należycie wywiązywać ze swoich obowiązków i będzie świadczył usługi na najwyższym możliwym poziomie, przewidziane zostały nagrody – wyjaśnia rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow. – Premiowane będą: ponadprzeciętną punktualność, niezawodność oraz brak innych uchybień. Standardowo również wszystkie autobusy posiadać będą klimatyzację, monitoring, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze graficznym oraz łączność alarmową. Dodatkowo, wszyscy kierowcy Mobilis będą zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę – dodaje Igor Krajnow.
Umowa została zawarta 16 lutego 2016 r. i będzie obowiązywała przez 8 lat. Nowe autobusy wyjadą na ulice Warszawy w sierpniu 2016 r.
Więcej informacji o firmie Mobilis na stronie: www.mobilis.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.