KINO HELIOS W BLUE CITY W WARSZAWIE – Portal PR - 24PR
KINO HELIOS W BLUE CITY W WARSZAWIE

16.03.2016 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Nowoczesne, wielosalowe kino Helios powstanie w centrum handlowo-rozrywkowym Blue City w Warszawie. Umowę w tej sprawie podpisały zarządy spółek Helios S.A. i Blue City Sp. z o.o. Uruchomienie multipleksu zaplanowane jest na drugą połowę 2017 r.

Kino w Blue City będzie pierwszym obiektem Heliosa w Warszawie. Multipleks z 8 salami projekcyjnymi i 1500 foteli zostanie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające m.in. wyjątkową jakość obrazu w rozdzielczości 4K oraz doskonały dźwięk Dolby Atmos – unikalny na polskim rynku. Widzowie będą też mogli skorzystać z oferty kawiarni i barów kinowych.

– Helios konsekwentnie realizuje strategię budowy największej sieci multipleksów w Polsce. Obecnie kładziemy nacisk na wzmocnienie naszej obecności w głównych polskich aglomeracjach miejskich, a otwarcie kina w Warszawie będzie kluczowe dla rozwoju sieci i rozpoznawalności marki Helios. Równolegle realizujemy plan otwierania nowych obiektów w mniejszych miastach – tych, w których do tej pory nie funkcjonowały kina tej klasy. Oczywiście, nie tylko liczba, ale również jakość naszych kin definiuje obraz całej sieci – dlatego każdy nowy multipleks otrzyma wyposażenie najwyższej jakości – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

– Od wielu lat konsekwentnie budujemy w Blue City ofertę, unikalnej w skali stolicy, rozrywki dla rodzin na najwyższym poziomie – mówi Dyrektor Generalny Blue City Yoram Reshef. – Kino Helios będzie kolejnym fundamentalnym wzmocnieniem tej oferty, obok placu zabaw Inca Play, licznych atrakcji dla dzieci i kilkudziesięciu wydarzeń specjalnych rocznie. Ochota i sąsiednie dzielnice od dawna oczekiwały na nowoczesne kino – chcieliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to unikalny w skali kraju projekt, łączący w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową, koncept wielokrotnie wyróżniany za komfort zakupów i przyjazność klientom, doceniony za proekologiczność certyfikatem BREEAM In-Use. W Blue City można znaleźć obecnie ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, fitness klub i liczne atrakcje dla dzieci. Na terenie centrum organizowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie.

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 37 kinami, posiadającymi łącznie 206 ekranów i ponad 43 tys. miejsc. Sieć jest w 100% scyfryzowana. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Helios został nagrodzony Godłem Teraz Polska podczas XXV edycji konkursu w kategorii Usługi oraz tytułem Created in Poland Superbrands 2015/16 w kategorii Kina.
Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialnych w Polsce.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.