Niezbędnik Inteligenta POLITYKI „Jak zmieniamy Ziemię” już od 2 marca – Portal PR - 24PR
Niezbędnik Inteligenta POLITYKI „Jak zmieniamy Ziemię” już od 2 marca

01.03.2016 Kategoria: media. Autor: admin

W środę 2 marca ukaże się nowe wydanie Niezbędnika Inteligenta pt. „Jak zmieniamy ziemię. Wynalazki, które wstrząsnęły światem”, w którym historia ludzkości opowiedziana została przez najważniejsze wynalazki i oparte na nich innowacje.

wynalazki (003)

Historia człowieka to może przede wszystkim dzieje wynalazków. Nie byłoby współczesnego świata, gdyby nie opanowanie przez naszych przodków w zamierzchłej, jeszcze przedludzkiej przeszłości ognia i odkrycie walorów pieczenia, a potem gotowania żywności. Koło, pismo, rachunek, alfabet, ceramika, rolnictwo, komputery, nanotechnologie, samochód, samolot, antropotechnologie, sztuczna inteligencja – to tylko niektóre z rozwiązań, które stały się podstawą innowacji zmieniających ludzkie życie w sposób często rewolucyjny i o których opowiadamy w tym wydaniu.
W Niezbędniku nie dajemy gotowych odpowiedzi ani jednoznacznych ocen, ma on pomóc zrozumieć, jak nasza cywilizacja powstała, jak zmienialiśmy i zmieniamy Ziemię. A przede wszystkim: dokąd to zmierza?

• czy droga od kamienia łupanego do internetu, nanotechnologii i sztucznej inteligencji była nieunikniona?
• czy możemy mówić o logice postępu technicznego?
• czy istnieją prawa określające kierunek cywilizacyjnej ewolucji?

Niezbędnik Inteligenta (116 stron, cena 16,99 zł) dostępny będzie od 2 marca 2016 r. w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym www.sklep.polityka.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.