PROGRAM „INNOWACYJNA GMINA” CZYLI DARMOWE PACZKOMATY® INPOST DLA GMIN INPOST WSPIERA ROZWÓJ TECHNOLOGICZNY GMIN – Portal PR - 24PR
PROGRAM „INNOWACYJNA GMINA” CZYLI DARMOWE PACZKOMATY® INPOST DLA GMIN INPOST WSPIERA ROZWÓJ TECHNOLOGICZNY GMIN

03.03.2016 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

W ramach nowego programu InPost – na wniosek gminy – podaruje jej darmowy Paczkomat® InPost w celu wsparcia jej rozwoju technologicznego. Dzięki nowoczesnym terminalom mieszkańcy zyskają wiele udogodnień m.in.: możliwość komfortowego nadawania i odbierania przesyłek, atrakcyjne ceny wysyłek,

wygodny odbiór zakupów z internetu oraz dostęp do darmowego Wi-Fi. Ponadto pierwszych 20 gmin, które zdecydują się na podjęcie współpracy, otrzymają dodatkowo zestawy komputerowe dla urzędu lub lokalnej szkoły.
Dzięki zainstalowaniu Paczkomatów® InPost mieszkańcy gmin zyskają m.in.:
• możliwość nadawania i odbierania przesyłek w 15 sekund o dowolnej porze dnia i nocy,
• atrakcyjne ceny wysyłek do 1800 maszyn w 428 gminach na terenie całej Polski,
• wygodny odbiór produktów zamawianych przez internet,
• możliwość skorzystania z dogodnych rozwiązań dedykowanych platformie Allegro: Allegro Polecony InPost”, „Allegro Paczkomaty® InPost” lub „Allegro Kurier InPost”,
• brak konieczności oczekiwania na odebranie przesyłki od kuriera w wyznaczonym miejscu,
• dostęp do darmowego Wi-Fi w pobliżu maszyny,
• impuls do tworzenia się lokalnych e-sklepów.
„Bardzo często otrzymujemy prośby od mieszkańców z całej Polski – bezpośrednio lub za pośrednictwem lokalnych mediów – dotyczące zainstalowania w ich gminie Paczkomatu® InPost. Zainteresowanie, jakim cieszą się nasze unikalne usługi zainspirowało nas do stworzenia programu „Innowacyjna gmina”. Postanowiliśmy wesprzeć rozwój technologiczny przez podarowanie każdej zainteresowanej gminie jednego z naszych Paczkomatów® InPost. Wystarczy, aby przedstawiciele urzędu skontaktowali się z naszym pracownikiem odpowiedzialnym za wdrażany program, zapoznali się z warunkami udziału, a jeden z Paczkomatów® InPost zostanie zainstalowany na terenie gminy. Już ponad 5 mln Polaków doceniło zalety Paczkomatów® InPost – chcemy umożliwić korzystanie z naszego unikalnego rozwiązania mieszkańcom nawet najmniejszych miejscowości. Jestem przekonany, że pojawienie się Paczkomatu® InPost na terenie gminy pozwoli na podniesienie komfortu życia jej mieszkańców” – komentuje Ireneusz Kazimierczyk, CEO InPost Paczkomaty (spółki z Grupy Integer.pl).
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Akademię Morską w Szczecinie, nawet 64% użytkowników zrezygnowałaby z zakupu w sklepie internetowym, jeśli nie oferowałby on usługi dostawy zamówionego produktu do Paczkomatów® InPost . Aż 88% użytkowników Paczkomatów® InPost ocenia usługę dostarczenia do innowacyjnych terminali dobrze i bardzo dobrze. Z podanych statystyk wynika również, że 89% respondentów jest skłonna polecić tę opcję doręczenia produktów znajomym. Ponadto 93% użytkowników Paczkomatów® InPost nie nadkłada drogi lub pokonuje maksymalnie 5 km w celu odebrania przesyłki z terminala, a 79% osób wskazuje na bliską odległość Paczkomatu® InPost od miejsca zamieszkania, jako najważniejsze kryterium przy wyborze jego lokalizacji. Już 61% respondentów korzysta z urządzeń po drodze do pracy, szkoły, lub przy okazji robienia zakupów.
Grupa Integer.pl systematycznie rozszerza sieć Paczkomatów® InPost w Polsce – w 2015 roku uruchomiono 800 nowych maszyn, a do końca 2016 roku zostanie ona powiększona o kolejnych 1000 lokalizacji. Decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Paczkomaty® InPost dostępne są w najlepszych lokalizacjach komercyjnych, a także na dworcach kolejowych. W ramach współpracy z PKP S.A. obecnie terminale działają już m.in. na dworcach: Warszawa Centralna, Poznań Główny, Katowice czy Rzeszów Główny.
Najwyższą jakość Paczkomatów® InPost podkreśla otrzymanie licznych wyróżnień międzynarodowych m.in.: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013 czy nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”.
Więcej informacji na: www.paczkomaty.pl, www.integer.pl oraz www.twoj.inpost.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.