Pizza Hut wprowadza flotę elektrycznych skuterów – Portal PR - 24PR
Pizza Hut wprowadza flotę elektrycznych skuterów

10.04.2017 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Już dziś na ulice Warszawy i Wrocławia wyjadą ekologiczne skutery Pizza Hut. Popularna sieć restauracyjna wprowadza flotę skuterów elektrycznych, którymi będzie dowozić zamówienia.

W ten sposób firma nie tylko zapewni klientom najwyższą jakość dostarczanych posiłków i krótki czas dostawy, ale przede wszystkim przyczynia się do walki z problemem smogu.
Redukowanie emisji spalin do atmosfery i ograniczenie kosztów transportu przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów dostawy, to główne założenia jakie przyświecają wprowadzeniu przez Pizza Hut floty elektrycznych skuterów. Pierwsza faza uruchomionego właśnie planu marki obejmuje włączenie do obsługi zamówień siedem skuterów w Warszawie oraz trzy we Wrocławiu. W ciągu najbliższych tygodni Pizza Hut powiększy tę liczbę o kolejne dziesięć pojazdów. Jeszcze w tym roku marka planuje dysponować flotą 70 ekologicznych skuterów na terenie całego kraju.
Strategia podwójnego EKO
Plan wykorzystania w obsłudze elektrycznych skuterów to sposób Pizza Hut na adaptację swojego biznesu do potrzeb klientów i środowiska. To ekologiczne rozwiązanie pomaga ograniczać emisję CO₂, a tym samym niwelować przyczyny tworzenia się smogu, coraz większego problemu polskich miast. Ma też swoje uzasadnienie w trosce o zachowanie najwyższych standardów terminowej dostawy. Dzięki możliwości unikania korków ulicznych i szybszemu dotarciu do klientów, stanowi gwarancję dowozu zamówień o odpowiedniej temperaturze. Inwestycja obliczona jest także na generowanie znacznych oszczędności w zakresie kosztów transportu.
– Zdecydowaliśmy się na zakup skuterów elektrycznych z kilku powodów. Przede wszystkim jest to działanie ekologiczne, które przyczynia się do poprawy jakości powietrza w dużych miastach. Po drugie, to innowacyjne rozwiązanie gwarantuje, że nasze posiłki zostaną dostarczone w idealnej temperaturze i w szybkim czasie. Co więcej, inwestycja w ekologiczną flotę pozwala nam obniżyć koszty dziennej eksploatacji pojazdów – podkreśla Jarosław Orłowski, Dyrektor Operacyjny Pizza Hut Dostawa. – Ta strategia niesie korzyści dla środowiska, społeczeństwa i w dłuższej perspektywie dla naszego biznesu. Mamy nadzieję, że te starania zainspirują do podobnych akcji inne firmy, które świadczą podobnego rodzaju usługi – podsumowuje Jarosław Orłowski.
Skutery zakupione przez Pizza Hut nie emitują spalin, a dzienny koszt ich ładowania wynosi zaledwie ok. 5 zł. W ramach jednego ładowania skuter jest w stanie przejechać od 90 do 120 km w zależności od warunków atmosferycznych i sposobu eksploatacji. Każdorazowe ładowanie pojazdu trwa ok. 5-6 godzin, ale już 2 godziny wystarczą by uzupełnić 80% jego baterii. Wraz z wprowadzeniem skuterów do użytku firma zapewniła pracownikom odpowiednie szkolenie z obsługi pojazdu, bezpiecznej jazdy oraz wysokiej jakości wielosezonowe uniformy.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.