Stowarzyszenie Branży Eventowej – silniejsza i bardziej widoczna polska branża eventowa – Portal PR - 24PR
Stowarzyszenie Branży Eventowej – silniejsza i bardziej widoczna polska branża eventowa

19.02.2018 Kategoria: INFOPR. Autor: admin


W połowie lutego br. odbyło się kolejne spotkanie członkowskie Stowarzyszenia Branży Eventowej, w ramach którego członkowie rozmawiali o planach, ze szczególnym naciskiem na dalszy rozwój struktur regionalnych.

Nowy Zarząd, powołany w grudniu ub. roku, przedstawił wizję rozwoju Stowarzyszenia oraz zapoznał się z oczekiwaniami członków SBE.

Rok 2018 to rozwój działań ambasadorów SBE w całej Polsce. Stowarzyszenie stawia również na szerszą współpracę branżową na poziomie ogólnoeuropejskim. Już 27 lutego SBE będzie obecne na Production Show w Londynie, a w kwietniu (w dn. 19-20) będzie aktywnie uczestniczyć w promocji polskiego rynku eventowego podczas Baltic for Event Forum w Tallinie. Zarząd zapowiedział również chęć różnorodnej współpracy z innymi organizacjami branżowymi.
W najbliższym czasie przed SBE intensywne przygotowania do Meetings Week Poland. W drugim dniu tego wydarzenia, 20 marca stowarzyszenie przedstawi program „Siła wizualizacji eventu”. Prelekcje i dyskusje panelowe prowadzone będą przez członków Stowarzyszenia. Swoją obecność potwierdził również Czesław Mozil – muzyk i artysta. Szczegółowy program jest dostępny na stronie: http://sbe.org.pl/meetings-week-poland/.
Ważnym punktem spotkania była również Konferencja Event Biznes, która już od 5 lat jest jednym z najistotniejszych i najbardziej cenionych wydarzeń branżowych. Wkrótce rozpoczną się prace Rady Programowej, czuwającej nad merytorycznym przekazem jesiennej edycji Event Biznes 2018.
Zarząd Stowarzyszenia Branży Eventowej podkreślił także, że tegoroczna edycja Studium Event Managementu zasługuje na szczególne uznanie, zwłaszcza ze względu na działania na rzecz promocji i rozwoju tego programu edukacyjnego. Zainteresowanie szóstą edycją Studium, wysoka frekwencja uczestników pokazują, że zawód event managera w Polsce jest coraz bardziej popularny, a wartościowa edukacja w tym zakresie jak najbardziej potrzebna. Wśród wykładowców można znaleźć nazwiska członków SBE, przedstawicieli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz ekspertów, którzy od lat pracują na rzecz rozwoju przemysłu spotkań. Studenci czynnie uczestniczą także w realizacjach autorstwa firm członkowskich Stowarzyszenia. Rozwijany jest również wolontariat w ramach SBE. Młodzi ludzie uczą się jak realizować projekty eventowe i zdobywają doświadczenie zawodowe, pomagając w działaniach Stowarzyszenia, takich jak np. akcja charytatywna Elfy SBE.
Nowy rok to dla SBE czas intensywnego rozwoju. Do grona członków dołączyli: Ptak Warsaw Expo, MobilLed i Piotr Sady. Stowarzyszenie to członkowie, więc im więcej wspólnych inicjatyw, tym silniejsza i bardziej widoczna polska branża eventowa. Stowarzyszenie Branży Eventowej zachęca zatem do dołączania do grona firm członkowskich, by wspólnie budować standardy i silną pozycję rynku eventowego.

Firmy zainteresowane członkostwem w SBE powinny odwiedzić stronę www lub skontaktować się mailowo: info@sbe.org.pl.
Spotkanie odbyło się w Muzeum POLIN, a partnerami wydarzenia była Warszawska Organizacja Turystyczna oraz firma Bar Barmana.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.